02

Pokud patříte mezi ty školy, pro které je vyučování v cyklech běžné, poradíme vám jak si nastavit do druhého pololetí takový cyklus, aby vám vyhovoval a vaši žáci/studenti neměli v pololetí třeba dva týdny praxe najednou.

Toto nastavení naleznete v menu Administrace - Číselníky - Období roku, kde si aktuální školní rok rozkliknete editačním tlačítkem (s tužkou) a poté v poli "Pořadí prvního týdne období:" nastavíte požadovanou hodnotu. Pro přehození dvoutýdenního cyklu tedy stačí do tohoto políčka zadat číslo 2. Pokud používáte vícetýdenní cyklus (Škola OnLine umožňuje cykly 2-6 týdnů), pak nastavte aby první týden v období byl ten, kterým chcete pololetí začínat. Pouze vezměte v úvahu, že první týden v období je třeba i samotná neděle 1. února - tak jak je tomu právě letos. Tedy týden od 2. února je v druhém pololetí již druhý v pořadí.

Po provedení tohoto nastavení je ještě nutné vždy zaktualizovat kalendář, jinak se nastavení nijak neprojeví. Teprve aktualizace kalendáře "přeskládá" týdny do požadovaného pořadí.

 

 

Publikováno v: Škola OnLine


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...