Vstupy pro 'Eva Oherová'

Připravili jsme pro vás nově tisk dokumentace pro školní družinu. „Seznam přihlášených žáků“, „Přehled docházky žáků do mimoškolních zájmových útvarů“, „Odchody žáků v oddělení“ i týdenní přehledy s výpisem nepřítomnýchžáků a popisem výchovně vzdělávacích činností. Nyní všechny tyto dokumenty vytisknete v jedné ucelené sestavě s názvem Přehled výchovně-vzdělávací práce ve Školní družině.

Pomalu se blíží konec školního roku a s ním spojený tisk vysvědčení. Pokud ještě nemáte nakoupeny tiskopisy pro jejich tisk je nyní již nejvyšší čas. Pro tisk vysvědčení je v současné době nejvhodnější používat takzvané bianco tiskopisy – jedná se o čistý list papíru s vodoznakem (lipové listy + malý státní znak), tento tiskopis nabízejí například společnosti SEVT, OPTYS a OFTIS v různých cenových relacích.

Školy vytvářejí celou řadu formálních dokumentů, které je potřeba v souladu s legislativou zpracovávat a archivovat. Chcete-li se jako škola o svých povinnostech v oblasti archivace dokumentů dozvědět více, navštivte náš bezplatný seminář: „Spisová služba a archivace dokumentů ve škole“.  

Od 1. dubna probíhá sběr dat ze školní matriky pro MŠMT. Připomínáme, že server MŠMT, kam můžete svá data nahrát, se uzavírá již 15. 4. 2014. Abychom Vám předání dat a hlavně jejich kontrolu a případnou opravu usnadnili, připravili jsme pro vás stručný návod ve formě videozáznamu.

Abychom zjednodušili zápis do třídní knihy, přidali jsme na konci března do Školy OnLine možnost předdefinovat si číselník druhů absence. Pokud si číselník nastavíte, stále samozřejmě zůstává možnost, aby vyučující zapsal text dle vlastního uvážení. Pokud se však bude jednat o standardní absenci (např. nemoc) nemusí již vyučující tento důvod absence vypisovat, ale pouze vybere z nabízených možností.  

Strana 48 z 49První   Předchozí   40  41  42  43  44  45  46  47  [48]  49  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...