Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

MŠMT vyhlásilo 3. ročník Soutěže Finanční gramotnost 2011/2012. Celostátní soutěž je určena pro základní a střední školy a hodnotí teoretické a praktické znalosti v oblasti finanční gramotnosti. Probíhá paralelně ve dvou kategoriích (I. kategorie – 2. stupeň ZŠ, II. kategorie – SŠ) a čtyřech kolech. Školní, okresní a krajská kola se realizují distanční elektronickou formou prostřednictvím webových stránek http://www.fgsoutez.cz/.

Národní institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádá v rámci národního projektu Klíče pro život odborné kurzy se zaměřením na rozvoj a zkvalitnění zájmového a neformálního vzdělávání. Jsou určeny pro pedagogy volného času, pro vychovatelky ve školních družinách a školních klubech i pro dobrovolníky pracující s dětmi a mládeží v nestátních neziskových organizacích a ve střediscích volného času.

Základní školy se v příštích letech dočkají řady změn. Jednou z nich budou zpřesněné rámcové vzdělávací programy. Na jejich předělání se již nyní podílí dvacet pedagogů. Nebude se jednat o zásadní změny, ale spíše o vymezení a zpracování toho, co se již běžně na školách vyučuje. Ostatní učitelé pak zdarma absolvují školení v krajských vzdělávacích střediscích.

Ačkoliv se za posledních 10 let dvojnásobně zvýšil počet vysokoškolských studentů, obdrží univerzity pro příští akademický rok o 1,3 miliardy korun méně. Náklady na studenta se tak sníží z 65.000 na 60.000 korun. Dle univerzit se však tento fakt odrazí na kvalitě výuky a bude také směřovat ke snížení konkurenceschopnosti českého vysokého školství a ekonomiky ČR. Zároveň také upozornily, že ČR poskytuje vysokému školství znatelně méně financí než vyspělé země.

V Moravskoslezském kraji bude příští rok skládat zhruba 20.000 žáků jednotné přijímací zkoušky na státní i soukromé střední školy na obory s maturitou. Cílem je posílit objektivitu a transparentnost, motivovat žáky devátých tříd ZŠ k náležité přípravě a přispět ke zvýšení kvality vzdělávání. Jednotné přijímací zkoušky na SŠ se již konají i ve Zlínském a Pardubickém kraji.

Strana 71 z 100První   Předchozí   66  67  68  69  70  [71]  72  73  74  75  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...