Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

K 31. 12. 2011 vypršela smlouva Václavu Klausovi mladšímu, poradci Josefa Dobeše. Přestože by si ministr školství přál smlouvu prodloužit, jeho bývalý poradce se k této funkci prozatím vracet nebude. Coby ředitel gymnázia PORG je na tolik pracovně vytížen, že by již další činnosti nestíhal.

MŠMT se v těchto dnech zabývalo plánem škol a obcí zkrátit desetiminutové přestávky na pětiminutové. Tento návrh byl však ministerstvem školství zamítnut, neboť by kratší přestávka neumožnila žákům dostatečně se připravit na další hodinu a nezajistila jim prostor pro hygienické potřeby.

Ministerstvu školství ČR hrozí zastavení dotací z Evropské unie. Evropská komise totiž zjistila řadu chyb v zadávání veřejných zakázek v programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. MŠMT již tento problém začalo řešit, jinak totiž hrozí, že by do konce roku 2013 nemohlo čerpat zhruba 53 miliard korun. V řešení této záležitosti již požádal Josef Dobeš o schůzku s premiérem Petrem Nečasem.

íky MŠMT obdrží řada vědeckovýzkumných projektů 3,5 miliardy korun z evropských peněz a ze státního rozpočtu v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Podpořené projekty jsou zaměřeny zejména na modernizaci infrastruktury pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem, dojde tedy i ke zkvalitnění vzdělávání na těchto institucích.

Ve dnech 13. a 14. prosince proběhla dvoudenní generální zkouška testování žáků pátých a devátých tříd základních škol. Cílem nebylo ověřit znalosti žáků, ale technickou připravenost tohoto projektu. S ostrým ověřováním výsledků vzdělávání těchto tříd se počítá na jaře 2014. Do té doby proběhnou ještě 2 generální zkoušky.

Strana 71 z 105První   Předchozí   66  67  68  69  70  [71]  72  73  74  75  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...