Vstupy pro září 2009

Komise Rady Asociace krajů ČR pro školství a sport není spokojena s plánovanými rozpočtovými škrty v resortu školství pro rok 2010 ve výši 3,23 miliardy Kč. Dopisem se proto obrátila přímo na premiéra Jana Fischera.

„Jsme si vědomi, že v čase snižování daňových příjmů státu je zapotřebí hledat rezervy všemi možnými způsoby. Domníváme se ale, že právě v době nedostatku zdrojů je třeba zachovat funkční zejména základní atributy školství, které reprezentuje právě školství regionální. Bez něj totiž nebude optimálně fungovat ani školství vysoké,“ varuje před snížením prostředků pro školství v regionu předseda Komise Rady Asociace krajů ČR pro školství a sport Radek Cikl.

I během letošního podzimu bude na většině škol probíhat sběr individuálních údajů ze školních matrik. Dle aktualizovaných informací, které v těchto dnech uveřejnil Ústav pro informace ve vzdělávání, se budou již za pár týdnů předávat data za z období od 1. října 2008 do 30. září 2009.

Předávána budou individuální data ze školních matrik vyšších odborných škol, středních škol a konzervatoří a základních škol, tedy škol poskytujících stupeň vzdělání. Ostatní školy a školská zařízení mají povinnost matriku vést, ale i nadále se u nich předpokládá sběr dat prostřednictvím standardních statistických výkazů. Předávání individuálních dat ze školních matrik je možné jen při elektronickém vedení školní matriky školou, k čemuž je vhodné využít školský informační systém Škola OnLine – Katedra.

"Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,
milé žákyně a milí žáci,

vítám vás všechny v novém školním roce. Doufám, že nám všem přinese jen samé dobré zprávy.

Chci touto cestou přivítat hlavně ty nejmenší, prvňáčky, před kterými se dnes otevírá úplně nový svět. Určitě jste plni zvědavosti a těšíte se, viďte? A právem, protože ve škole na vás čeká spousta nových dobrodružství. Pokud vás škola bude bavit a budete do ní chodit rádi, je to polovina úspěchu.

Tisknout řadu potřebných dokumentů mohou v aplikaci Katedra od začátku tohoto školního roku nejen školní administrátoři, ale už i učitelé a další pracovníci školy, kteří mají v systému vlastní účet. Administrátor aplikace pouze musí pro každý vzor dokumentu určit skupinu uživatelů, které bude příslušná tisková sestava dostupná. Pro generování uživateli zpřístupněných dokumentů pak slouží formulář „Generování dokumentů“.

 

Místo křídy prst, místo hadru „delete“. Ťuknete ukazováčkem na symbol kytary a ona vám zadrnká melodii. Je Karel IV. na obrázku a, b, c nebo d? Stiskněte děti správné tlačítko. Jak vypadá zemětřesení? Moment, hned najdeme ukázku na internetu.

Komenskému by se v plzeňské 14. základní škole bezpochyby líbilo. Zmíněná základka jako první ve městě začala ve velkém využívat digitální interaktivní tabule. Rozměrem se blíží těm klasickým dřevěným, píše se však po nich pouhým prstem. A k otevírání počítačových oken stačí dotyk na plochu tabule.

Strana 3 z 3První   Předchozí   1  2  [3]  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...