Vstupy pro listopad 2011

MŠMT uvedlo na pravou míru spekulace ohledně rušení speciálních a praktických škol a ústavů náhradní výchovy. Josef Dobeš jednoznačně uvedl, že tyto typy škol a zařízení rušit nebude. Vyslovil, že je hrdý na existenci těchto škol v ČR, a zároveň podotkl, že jsme v tomto směru ojedinělí v Evropě a že si práce speciálních pedagogů velmi váží. Ministr školství chce také dohlížet nad tím, aby se do praktických škol nedostávaly děti, které nemají diagnostikováno mentální postižení.

Ministerstvo školství odebralo Právnické fakultě ZČU akreditaci doktorského studijního programu. Od 29. února 2012 tedy nesmí udělovat titul JUDr. a vypisovat státní rigorózní zkoušky. K těmto krokům přispěla řada problémů a podezření, kterým čelí fakulta již od září 2009, zejména nestandardní způsob přijímání studentů, zkrácená délka studia a opsané práce. Fakultě zároveň neprospěl ani odchod řady vynikajících učitelů.

Projekt Smlouvy s rodiči probíhá na 35 školách již 2 měsíce a dle vyjádření ředitelů školám značně pomáhá. 54 smluv je již podepsaných (z toho 12 na jedné škole) a dalších 44 je k podpisu připraveno.

V pražském hotelu Pyramida se ve dnech 2.–3. listopadu 2011 konala Konference k uznávání neformálního vzdělávání, která vyvrcholila podpisem Memoranda o podpoře uznávání výsledků neformálního vzdělávání, o spolupráci mezi poskytovateli neformálního vzdělávání, zaměstnavateli a vzdělavateli.  

V resortu školství se v příštích letech připravuje řada změn, vyhláška MŠMT se zabývá také pomaturitními jazykovými školami. Cena studia na tomto typu škol by se měla zvýšit z 20.000 na 30.000 korun, studenti by si též měli sami platit zdravotní a sociální pojištění. Cílem těchto změn je ušetřit více než 100 milionů korun, a snížit tak počet studentů, kteří vzděláváním na těchto jazykových školách oddalují další vzdělávání či zaměstnání. Do tohoto typu škol se totiž hlásí stále menší počet uchazečů, neboť řada z nich dává přednost studiu na vyšších odborných a vysokých školách.

Strana 3 z 4První   Předchozí   1  2  [3]  4  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...