Vstupy pro září 2011

V České republice se bude konat od září 2011 do konce března 2012 mezinárodní výzkum vědomostí a dovedností PIAAC (Programme for International Assessment of Adult Competencies). Proběhne pod záštitou MŠMT a na mezinárodní úrovni bude řízen Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. V ČR jej zajišťuje ÚIV (Ústav pro informace ve vzdělávání) ve spolupráci se společností SC&C a Národním vzdělávacím fondem s podporou MPSV. Financován je Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Ojedinělá roadshow, která proběhne v rámci projektu MŠMT Podpora technických a přírodovědných oborů, si klade za cíl poučit žáky základních a středních škol o tom, jak probíhá globální oteplování.

Testery dokážou během několika vteřin zjistit, zda daná osoba požila marihuanu či ostatní jiné drogy. Za tímto účelem si je již pořídily některé základní a střední školy. Učitelé tak chtějí testovat podezřelé žáky přímo ve třídě. Odborníci však plošné zavádění testerů nepodporují a nepovažují za vhodné preventivní opatření.

Během prázdnin se školní informační systém Škola OnLine – Katedra rozrostl celou o řadu užitečných funkcí. Třídní učitelé asi nejvíce ocení funkci, která jim zjednoduší omlouvání absence evidované v elektronické třídní knize. Novinka umožňuje pohodlněji vyhledávat hříšníky, kteří ještě nepřinesli třídnímu učiteli omluvenku. Z nového formuláře je možné veškerou již evidovanou absenci velmi jednoduše a rychle omluvit.

Petr Kellner založil před 6 lety v Babicích u Prahy osmileté česko-anglické gymnázium Open Gate. Letos k němu přibylo 5 ročníků základní školy, a to 2 první třídy a 1 druhá, třetí, čtvrtá a pátá třída. Celkem ji bude navštěvovat 108 žáků a působit zde bude 15 učitelů a vychovatelů.

Strana 3 z 4První   Předchozí   1  2  [3]  4  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...