Vstupy pro duben 2012

V sobotu 21. dubna 2012 od 10:15 se v Národním muzeu v Praze na Vinohradské třídě uskuteční Den s Vynálezy a vynálezci. Organizuje jej projekt MŠMT Podpora technických a přírodovědných oborů ve spolupráci s Národním muzeem v rámci výstavy Vynálezci a vynálezy. Návštěvníci prožijí den plný nevšedního povídání, ukázek vědeckých prací a možností vyzkoušet si, jak se vynálezy rodí.

K letošní maturitě podali přihlášku žáci z 1.256 středních škol. Celkový počet přihlášených je o 5 % vyšší než v loňském školním roce. Necelých 8.000 žáků však bude maturitu opakovat. Písemná část maturit se bude konat od 2. do 14. 5. 2012 a ústní část proběhne ve dnech 16. 5. až 8. 6 2012. Ve srovnání s loňským prvním ročníkem státních maturit dojde k několika legislativně-organizačním změnám. Mezi ty nejdůležitější patří:

Stojím ve světlé místnosti plné barev, polic a keramických výrobků. Je tu ticho, jen mezi regály a stoly vidím pohybovat se ženu, která nosí rozpracované hliněné výtvory na stůl – kočičku, sluníčko, vajíčka, zajíčka, kořenáče, všechny označené cedulkou se jménem dětského autora. Vše se připravuje na příchod dětí do keramického kroužku.

Náměstek pro výzkum a vysoké školství Ivan Wilhelm učinil důležité kroky a přijal některá opatření ohledně akreditací vysokých škol.

Jste parta, která se neschází jen kvůli zábavě? Jste oddíl, který se dokáže starat i o to, co se děje kolem vás? Nebo kroužek, který umí také pomáhat druhým a nechce si to nechat jen pro sebe? Pak čtěte dál! Právě pro vás je tu 1. ročník soutěže BRÁNA K DRUHÝM, kterou vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a v rámci národního projektu Klíče pro život ji připravil Národní institut dětí a mládeže.

Strana 2 z 3První   Předchozí   1  [2]  3  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...