Vstupy pro prosinec 2009

Potřebujete mít v rozvrhu hodin zajištěno pravidelné střídání hodiny v týdenních cyklech a nevíte, jak na to?.

Trápí vás třeba, jak vyřešit střídání týdnů po skončení vánočních prázdnin, aby některá třída nebo skupina nepřišla kvůli prázdninám o výuku ve srovnání s jinou třídou/skupinou?

Následující řádky přinášejí návod, jak v aplikaci Katedra tuto situaci úspěšně vyřešit.

Žáci prvních až pátých ročníků základních škol budou od příštího kalendářního roku dostávat ovoce a zeleninu zdarma. Projekt, který je veřejnosti známý jako „ovoce do škol“, schválila na svém včerejším zasedání vláda. Ministerstvo zemědělství tak reaguje na alarmující nárůst dětské obezity.

„Kromě čerstvého ovoce a zeleniny dostanou školáci od státem schválených dodavatelů zdarma také balené ovocné a zeleninové šťávy bez chemických přísad,“ uvedl ministr zemědělství Jakub Šebesta s tím, že do prvních až pátých tříd základních škol v Česku chodí více než 450 000 dětí.

PF 2010Pracovníci týmu Školy OnLine přejí všem příjemné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v nadcházejícím roce 2010!

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje školy poskytujících střední vzdělání s maturitní zkouškou o možnosti nabídnout žákům již ve školním roce 2009/2010 konání ústní maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury nebo cizího jazyka také stanovením témat pro ústní maturitní zkoušku formou zadání, která strukturou a obsahem odpovídají koncepci pracovních listů připravovaných Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání. Podmínkou je, aby požadavky na žáka a obsah zadání pracovních listů byly v souladu s požadavky, pro které byl žák na maturitní zkoušku podle pedagogických dokumentů připravován.

Hračka Furby jako vstupně/výstupní zařizení počítačeJiž podeváté České vysoké učení technické v Praze a IBM Česká republika vybraly a ocenily výzkumné práce studentů, kteří se zapojili do soutěže IBM Student Research Projects. Nosným tématem tohoto kola byla tentokrát integrace nových technologií do prostředí tzv. „smart kiosku“, proto deváté kolo soutěže neslo název „Smart kiosk for a Smart Planet“. Kromě finanční odměny soutěž přinesla studentům i praktické zkušenosti a možnost přímé spolupráce s odborníky z výzkumného a vývojového oddělení IBM.
Strana 1 z 3První   Předchozí   [1]  2  3  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro vedení školy je jednoduché provádět kontrolu docházky, hodnocení a probrané učivo u jednotlivých žáků nebo celých tříd.

Mgr. Karolína Žáková
SSUPŠ - Zámeček

Zobrazit další...