Vstupy pro březen 2009

Ocenění pro nejlepšího učitele České rupubliky roku získala Lucie Andělová, která tak porazila svých 61 soupeřů v anketě Zlatý Ámos. Korunku pro vítěze si učitelka ze základní školy Komenského v Karviné odnesla také z hlasování dětské poroty a získala tak i titul Dětská Ámoska 2009. Lucie Andělová je teprve pátou ženou, která zvítězila v této již šestnáct let organizované anketě.

Jan Amos Komenský, učitel národů, se narodil 28. března 1592 na Moravě. Tento den je proto oficiálně považován i za Den učitelů.

Škola OnLine se k oslavám tohoto svátku připojuje a přeje všem hodně zdaru, nadšení a neutuchajícího elánu pro vykonávání této náročné pedagogické profese. 

 

Tým Škola OnLine, 27.3.2009

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejnilo novou podobu několika školských dokumentů pro základní školy, mezi něž patří hlavně třídní knihy, katalogové listy a třídní výkazy.

Podobu zmíněných dokumentů, důvody pro jejich inovaci a další informace najdete na stránkách MŠMT.

Aktuálně 15 vysokých škol nebo jejich fakult v Česku, které stále přijímají přihlášky ke studiu v následujícím akademickém roce, nepožaduje od adeptů složení přijímacích zkoušek. Na dalších 20 je navíc pravděpodobnost přijetí vyšší než 80 %.

Zájemci o vysokoškolské studium stále mají šanci přihlásit se na 60 vysokých škol či fakult. Nejvíce možností je na technicky zaměřených školách, volná místa ale hlásí i ekonomické nebo humanitní obory.

Více informací najdete na portálu Novinky.cz nebo informačním serveru Navigatorka.cz.

Učíte na gymnáziu a přemýšlíte o tom, jak žákům ve výuce prezentovat Evropskou unii a její fungování? Chcete jim nastínit, jaké otázky musí řešit politici na úrovni jednotlivých členských zemí a s čím se potýkají jejich zástupci ve vedení Unie? Zajímají Vás názory žáků na vývoj v ekonomice, průmyslu, zemědělství nebo životním prostředí?

Pokud jste si na uvedené otázky odpověděli Ano, pak máte možnost vyzkoušet ve výuce strategickou hru "Evropa 2045".

Strana 1 z 2První   Předchozí   [1]  2  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...