Vstupy pro květen 2009

V sobotu 23. května 2009 v době od 9.00 do 21.00 bude probíhat technická údržba systému Škola OnLine. Portál Školy OnLine, stejně jako aplikace Žákovská, Katedra a Akademie v tuto dobu nebudou dostupné.

Všem uživatelům proto doporučujeme provést veškeré nezbytné úkony mimo plánovanou dobu odstávky.

Děkujeme za pochopení,

Škola OnLine

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) předalo k projednání v pracovních komisích Legislativní rady vlády návrh vyhlášky o ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou. Ten je zpracován na základě zákonného zmocnění v § 81 odst. 11 a § 113a zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, tedy tzv. školského zákona.

Pokud se zajímáte o to, co návrh této vyhlášky obsahuje, máte možnost si jej prostudovat na stránkách MŠMT.

Konec května znamená pro všechny základní školy, střední školy a konzervatoře uzávěrku termínu pro elektronické předání dat do školní matriky ÚIV (Ústavu pro informace ve vzdělávání), a to k rozhodnému datu 31.3. 2009.

Potřebné informace k aktuálnímu předání dat najdete na stránkách ÚIV.

Pokud si nejste jisti, jak si vyexportovat potřebná data ze Školy OnLine, podívejte se do nápovědy nebo si pusťte návodné videonápovědy (Evidence údajů ve školní matrice a Předání dat na ÚIV).

Úředníci Evropské Unie se vracejí do škol, kde dříve studovali... To není zpráva o tom, že si tito zaměstnanci evropských institucí musí doplnit vzdělání, ale informace o projektu Back to School (Zpátky do školy), v rámci kterého během pátku 15. května celkem 65 českých pracovníků úřadů EU navštíví své bývalé střední školy a setkají se zde se studenty.

Projekt je iniciativou Evropské komise, která si klade za cíl přiblížit Evropskou unii studentům středních škol a dát jejím institucím tvář prostřednictvím setkání s krajany pracujícími pro Evropskou unii. Ti budou se studenty mluvit nejen o Unii jako takové, ale také o zkušenostech, které jim práce pro evropské instituce přinesla.

Chystá vaše škola renovaci šaten nebo nákup školního nábytku? Využijte nabídku společnosti TechnoBank s.r.o.

Tento český výrobce nabízí kovové šatní skříňky odolné konstrukce s bezpečnostními prvky - dvouplášťové dveře. Dále nabízí ergonomický školní nábytek s možností výškového nastavení.

Nabízený sortiment a další potřebné informace včetně kontaktů naleznete na www.skolninabytek.com.

 

 

 

TechnoBank (inzerce), 4.6.2009

Strana 1 z 2První   Předchozí   [1]  2  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je kvalitně vytvořený a propracovaný program, který směřuje přímo k potřebám školy.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...