Vstupy pro červen 2009

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přichází před začátkem prázdnin s informačním balíčkem o státní maturitě, který je určen především žákům.

Nový zdroj informací, který dále rozšiřuje stávající širokou paletu informací o chystané změně v organizaci maturitní zkoušky, přislíbila vytvořit ministryně Miroslava Kopicová na setkání se zastánci i odpůrci státní maturity.

"Je v zájmu nás všech, abyste byli o nové podobě maturitní zkoušky správně a dostatečně podrobně zpraveni," uvedla v souvislosti s novým balíčkem Kopicová.

Přejeme všem žákům, studentům, pedagogům, pracovníkům škol i rodičům příjemné prožití prázdnin naplněné odpočinkem a krásnými zážitky.

Tým Škola OnLine, 26.6.2009

 

 

 

S blížícím se koncem školního roku bude řada administrátorů systému Škola OnLine řešit otázku přípravy dat na školní rok 2009/2010. Aplikace Katedra poskytuje pro tento účel průvodce, který uživatele vede krok po kroku převodem dat na nový školní rok.

Základní informace k převodu dat jsou přímo součástí zmiňovaného průvodce. Pokud budete data do nového roku převádět poprvé, doporučujeme určitě zhlédnout videonápovědu věnovanou této problematice. Dalším zdrojem velmi užitečných informací může být nápověda. Zkušení uživatelé si jednotlivé kroky převodu dat mohou osvěžit v taháku. Často kladené otázky jsou průběžně doplňovány do samostatné sekce znalostní databáze.

Školy, které používají systém Škola OnLine a pro tvorbu rozvrhů aSc Rozvrhy od firmy Applied Software Consultants s r.o, mají aktuálně k dispozici novou verzi této aplikace. Jedná se o verzi 2008.15.1.

Doporučujeme všem školám, aby při vytváření nového rozvrhu pracovaly jen s touto novou verzí. Předejde se tak možným komplikacím se staršími verzemi při ukládání rozvrhů z aSc Rozvrhy do systému Škola OnLine.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlašuje na 19. a 20. října 2009 pokusné ověřování nové formy a organizace ukončování středního vzdělávání maturitní zkouškou.

Pokusného ověřování se účastní všechny střední školy, ve kterých budou žáci konat maturitní zkoušku ve školním roce 2009/2010, a všichni žáci těchto škol, kteří budou ve školním roce 2009/2010 konat maturitní zkoušku.
Strana 1 z 5První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...