Vstupy pro červen 2010

Žákům a studentům přejeme krásné prožití prázdnin, naplněných odpočinkem a nezapomenutelnými zážitky, všem pedagogickým pracovníkům pak krásné prožití dovolené a mnoho příjemných okamžiků v období letních měsíců.

České vysoké školství požaduje na svůj chod pro příští rok 25 miliard korun. Tato částka by totiž mohla smazat zhruba třímiliardový deficit, který ve financování vysokých škol vzniknul během posledních dvou let. Školy by také uvítaly dlouhodobý záměr jejich financování na příštích 5 let, neboť potřebují naplánovat počet studentů a pracovníků. Co se týká zavedení školného, většina rektorů jej vítá a zároveň zdůrazňuje, že by nemělo nahrazovat nedostatek financí směřujících do vysokých škol.
Začátkem června 2010 se v Praze konala evropská konference ke kvalitnímu a efektivnímu vedení škol ve 21. století. Její účastnící se zabývali tím, jaké podmínky vytvořit, aby žáci ve školách dosáhli těch nejlepších výsledků, které jsou ovlivněny především dovednostmi, schopnostmi a kompetencemi kvalitních učitelů. Klíčová je také role vedení školy, což dokládají nejlepší vzdělávací systémy na světě, které jsou založeny právě na kvalitním vedení lidí, na tzv. leadershipu. Ve světě je také běžné, že má ředitel k dispozici tzv. business manažera, a pak má více času věnovat se hlavně kvalitě výuky, i když mu určité množství administrativních povinností stále zůstává. Jako problém českého školství se jeví, že práce vedení školy má více administrativní povahu, ředitelé pak mají málo času sledovat, jak kantoři vyučují. V Belgii se tento problém vyřešil sdružením škol do menších skupin, díky nimž mohou ředitelé část administrativních povinností sdílet, popř. je přenést na společného pracovníka.   
Plzeňští učitelé budou moci díky evropské dotaci zdarma navštěvovat kurzy na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Zde budou seznámeni s příčinami změn klimatu a přírody. Učitelé se totiž stále častěji setkávají ze strany studentů s dotazy tohoto typu. Fakulta tím tedy reaguje na nedostatečné znalosti kantorů z oblasti environmentální výchovy. Tento obor se rozvíjí od 70. let 20. století, ovšem do osnov škol se téměř vůbec nedostal. Kurzy budou probíhat v rámci dalšího vzdělávání již od října 2010 a jejich lektory budou odborníci ze Západočeské univerzity a Západočeského muzea v Plzni.
Policie ČR plánuje opět o letošních letních prázdninách velké množství silničních kontrol, jelikož červenec a srpen jsou tradičně nejrizikovější měsíce z pohledu bezpečnosti. Po celé republice budou také probíhat různé dopravně bezpečnostní akce. Zvýšená kontrola se bude týkat i posledních dní školního roku. Policie též apeluje na řidiče, aby v okolí škol jezdili se zvýšenou opatrností. Dalším rizikem je i skutečnost, že o prázdninách jezdí děti častěji na kole nebo na in-line bruslích, samozřejmostí je tedy nutnost používat ochranné přilby a reflexní prvky na oblečení.
Strana 1 z 9První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...