Vstupy pro červenec 2010

Víme co školy potřebují!

Jsme český výrobce a dodavatel širokého sortimentu školního nábytku (šatní skříňky – dvouplášťové dveře, výškově stavitelné lavice a židle, PC stoly, atd.), kancelářské techniky (skartovačky, řezačky, laminátory, atd.), školních tabulí (nástěnné, mobilní, korkové, flipcharty, atd.), multimediální techniky (interaktivní tabule, učebny).

Každý týden nové akční zboží!

Navštivte prosím náš e-shop www.nabytekproskoly.cz.

TechnoBank (inzerce), 30.7.2010

Více než čtyři stovky členů národních organizací Mensa, jež sdružují vysoce nadprůměrně inteligentní lidi ze všech koutů světa, se sjely do Prahy. Zde od středy 28. července do neděle 1. srpna probíhá Evropské výroční setkání členů Mensy (EMAG 2010), které Česká republika hostí vůbec poprvé.

„Mezi hosty nechybí ani takové osobnosti, jako jsou například emeritní předsedové mezinárodní organizace Mensa Chris Leek z Velké Británie a Jim Werdel ze Spojených států amerických, dále stávající předseda Willem Bouwens z Holandska nebo dokonce osmdesátiletá čestná prezidentka Abbie Salny, americká psycholožka, která celý svůj život zasvětila vzdělávání nadaných dětí,“ informoval předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein.

Dovolte mi, abych touto cestou uvedl na pravou míru nepřesné informace, které se objevily v médiích po včerejším jednání vlády, které se týkalo škrtů v rozpočtových kapitolách jednotlivých resortů. Uvědomuji si, jak důležité je pro vás znát přesně situaci, která by mohla negativně ovlivnit vývoj mezd v regionálním školství. Proto vás chci informovat o svém dalším postupu v této věci.

Na včerejším jednání vlády došlo k intenzivní debatě. Společně s ministrem vnitra jsme hájili stanovisko, že nehodláme snižovat mzdy pracovníků v uvedených resortech. Při navrhovaném 2,5% snížení resortních rozpočtů by však k tomuto kroku nevyhnutelně muselo dojít.

Neustále se zvyšuje počet absolventů, kteří dostávají k maturitnímu vysvědčení nebo k výučnímu listu tzv. dodatek k osvědčení, který zvyšuje pravděpodobnost nalezení práce v zahraničí, neboť podrobně popisuje kvalifikaci svého držitele. Tyto dokumenty jsou součástí portfolia Europassu.

Europass je soubor dokumentů, které se od roku 2005 používají v EU i v jiných státech. Díky němu můžeme snadněji doložit svoji kvalifikaci a studijní zkušenosti získané v zahraničí.

ČSSD navrhuje založit soukromou vysokou školu, na které by se její členové spolu s jejich sympatizanty vzdělávali. Jednou ze škol, která by se mohla za tímto účelem přeměnit, by mohla být Masarykova dělnická akademie, s níž ČSSD právě spolupracuje. Přestože by se za studium na této škole platilo, stále se tato strana staví proti placení školného na veřejných vysokých školách.

Bohuslav Sobotka také přiznal, že by chtěl tímto krokem napravit schodek vůči ODS. Naráží tak na již fungující liberálně-konzervativní akademii CEVRO, kde je v čele správní rady Ivan Langer, bývalý místopředseda ODS.
Strana 1 z 5První   Předchozí   [1]  2  3  4  5  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...