Vstupy pro červenec 2011

Kvůli poklesu počtu žáků bylo MŠMT nuceno podnítit kraje ke sloučení či zániku zhruba 27 středních škol a učilišť. V loňském roce totiž nastoupilo do prvních ročníků středních škol o 16 tisíc žáků méně než v předešlém roce a letos má úbytek nadále pokračovat. Šest krajů (Vysočina, Praha, Karlovarský, Olomoucký, Jihomoravský, jihočeský) však slučování nechystá, neboť jej prováděly již dříve, či se jedná o učiliště a technické školy, jejichž počet absolventů je na trhu práce nedostačující. Proti zániku některých škol se dokonce konaly i protesty veřejnosti.

Josef Dobeš připravuje nový projekt, který by měl podpořit tzv. inkluzívní vzdělávání neboli začleňování postižených a znevýhodněných dětí do běžné výuky. MŠMT chce na tento projekt získat 250 milionů korun z evropských fondů. Neziskové organizace však tento finančně nákladný projekt kritizují, dle jejich názoru je předražený a ne příliš přínosný, neboť je podobný jinému, již fungujícímu projektu.

Zda budou žáci v příštím školním roce maturovat z 2 nebo 3 povinných předmětů, není zatím zcela jasné. Maturanti v roce 2010/2011 konali povinnou zkoušku z českého jazyka a dále si vybírali mezi matematikou a cizím jazykem. Politické strany VV a KSČM požadují ponechat stávající podobu státních maturit pro příští dva roky, naproti tomu TOP 09, ODS a ČSSD se proti tomuto návrhu stavějí do opozice.

Vážená uživatelko, vážený uživateli,

z důvodu modernizace a rozšíření technické infrastruktury, na které je provozován systém Škola OnLine, dojde v následujících dnech k plánovanému výpadku některých poskytovaných služeb.

Za vzniklé potíže se předem omlouváme, ŠKOLA ONLINE a.s.

Plánovaná novela zákona MŠMT chystá od ledna 2012 přispívat firemním školkám částkou 2.000 korun měsíčně na jedno dítě. Ročně by tak tato změna přišla na 100 milionů korun.

Strana 1 z 2První   Předchozí   [1]  2  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro vedení školy je jednoduché provádět kontrolu docházky, hodnocení a probrané učivo u jednotlivých žáků nebo celých tříd.

Mgr. Karolína Žáková
SSUPŠ - Zámeček

Zobrazit další...