Vstupy pro srpen 2009

Studenti se chystají na další protesty proti státním maturitám. Tentokrát jsou podle slov zástupců studentů hlavní motivací nejasné kroky politiků, kteří o celé koncepci a jejím nasazení rozhodují. Nejvíce nespokojenosti vyvolává fakt, že návrh na odsunutí začátku jednotných zkoušek na rok 2011 se chystají za dva týdny ve Sněmovně vetovat tři poslanecké kluby, což stačí k zamítnutí návrhu.

S blížícím se začátkem školního roku bude řada administrátorů systému Škola OnLine řešit otázku tvorby rozvrhu pro první dny školního roku, které se většinou odlišují od standardního rozvrhu běžného školního dne.

Rozvrh hodin pro tyto dny je vhodné vytvořit prostřednictvím školní akce s typem „s náhradním vyučováním (docházka se eviduje dle školní akce)“. Školní akci je možné zaevidovat na formuláři „Školní akce“, ke kterému se dostanete přes menu „Rozvrh – Školní akce“. Při zadávání školní akce je nutné zadat kromě data konání, tříd a třídních učitelů i učitele, kteří budou mít ve třídě dozor. Tito učitelé pak budou mít možnost zapisovat i do elektronických třídních knih.

Částka 83 Sbírky zákonů obsahuje novelizaci nařízení vlády o míře vyučovací povinnosti a některé další předpisy, které nabývají  účinnosti od 1. září 2009.

Nařízení vlády č 273/2009 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 75/2005 Sb., o stanovení rozsahu přímé vyučovací, přímé výchovné, přímé speciálně pedagogické a přímé pedagogicko-psychologické činnosti pedagogických pracovníků

S blížícím se koncem školního roku bude řada administrátorů systému Škola OnLine řešit otázku přípravy dat na školní rok 2009/2010. Aplikace Katedra poskytuje pro tento účel průvodce, který uživatele vede krok po kroku převodem dat na nový školní rok.

Základní informace k převodu dat jsou přímo součástí zmiňovaného průvodce. Pokud budete data do nového roku převádět poprvé, doporučujeme určitě zhlédnout videonápovědu věnovanou této problematice. Dalším zdrojem velmi užitečných informací může být nápověda. Zkušení uživatelé si jednotlivé kroky převodu dat mohou osvěžit v taháku. Často kladené otázky jsou průběžně doplňovány do samostatné sekce znalostní databáze

Na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy dnes proběhla tisková konference k zahájení školního roku 2009/2010.

V novém školním roce bude do základních škol chodit ještě méně žáků než v roce loňském. Ministryně Kopicová však upozornila i na některá pozitivní zjištění: „Sice jen mírně, ale přece jen roste počet prvňáčků - od školního roku 2004/2005 máme nárůst 4%. Následkem toho se již zastavil pokles počtu žáků na 1. stupni."

Strana 1 z 4První   Předchozí   [1]  2  3  4  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...