Vstupy pro září 2012

Na konci srpna 2012 se v Kolíně nad Rýnem konala Mezinárodní geografická olympiáda. Za Českou republiku se jí za finanční podpory MŠMT zúčastnili 4 středoškoláci, kteří v květnu 2012 byli úspěšní v naší národní Zeměpisné olympiádě. Soutěž byla orientována na všeobecné geografické znalosti, dovednosti práce v terénu, vytváření map či třídění informací.

Vaše dítě onemocní a vy jako rodič máte povinnost jeho nepřítomnost ve škole okamžitě omluvit. Můžete zavolat do školy, avšak nemusí se vám podařit hned napoprvé zastihnout třídního učitele. Levnější, rychlejší a jednodušší pomoc vám nabízí Škola OnLine a její funkce Elektronická omluvenka.

Jste uživatelem systému Škola OnLine, který má na starost vedení školní matriky a předávání výstupů z ní na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy? Pak v pondělí 1. října budete mít možnost zúčastnit se bezplatného webového semináře, který bude věnován velmi aktuálnímu tématu – individuálnímu sběru dat ze školní matriky. V rámci semináře se budeme určitě věnovat novinkám v evidenci žáků, ale naučíme se i způsob, jak efektivně odhalovat a napravovat nedostatky v evidenci.

OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) vypracovala zprávu o resortu vzdělávání pro rok 2012 na základě porovnání vzdělávacích systémů členských států. Tento článek vás seznámí s jejími nejdůležitějšími body.

Již 1. října 2012 se rozběhne další individuální sběr dat o žácích základních, středních škol a konzervatoří a o uchazečích vyšších odborných škol. Na předání a kontrolu dat budou mít školy čas pouze do pondělí 15. října. Ověřit správnost dat však můžete již nyní!

Strana 1 z 3První   Předchozí   [1]  2  3  Další   Poslední   

Enter Title

Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...