08

Josef Dobeš chce navýšit mzdy učitelů také díky snížení financí nepedagogických pracovníků v oblasti školství. Kuchařkám, školníkům a uklízečkám tak pravděpodobně klesnou platy o 5 %, přičemž v lednu letošního roku přišli již o 10 % výdělku. Tímto krokem chce ministerstvo uspořit až 700 milionů korun. Tito zaměstnanci ve školství však vydělávají maximálně 15.000 korun hrubého, další pokles platu se jich tedy výrazně dotkne. Ministr školství dále plánuje zrušit tzv. pastelkovné neboli balíčky pro prvňáky, tím by ušetřilo 85 milionů korun.

Škrty se dotknou také dětských domovů. Neobdrží finance na nové fasády, ale pouze na havarijní rekonstrukce. V případě, že vláda nenavýší rozpočet školského rezortu, nebudou se moci nadále stavět nová sportoviště a MŠMT bude muset opustit 23 % úředníků.

S plánovanými škrty ve financích nepedagogických pracovníků nesouhlasí odboráři, očekávají tedy řadu protestů a odporů.Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým podílem ke komfortnímu používání Školy OnLine přispívá i jejich odborně erudovaná, ochotná a prakticky nonstop fungující technická podpora.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...