05

V listopadu 2011 proběhne v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách již 7. ročník projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách, během něhož se na mnoha školách v republice představí několik filmů a proběhnou besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Hlavním motivem letošního ročníku je Emigrace a život v exilu, v jeho duchu se pak ponesou i představované filmy Nikomu jsem neublížil, Pavel Tigrid – Evropan, Příběhy bezpráví – Za železnou oponu, Swingtime a Ztracená duše národa.

Vzdělávací program Jeden svět na školách je zaměřen zejména na moderní československé dějiny. Hlavním důvodem je fakt, že tomuto období je na školách věnováno velice málo času, v řadě případů končí výklad 2. světovou válkou. Učitelé totiž dost často nevědí, jakým způsobem žákům toto období představit, mnozí se pak k tomuto tématu nedostanou z časových důvodů. Projekt se tedy snaží za pomoci dokumentárních filmů a audiovizuálních prostředků představovat toto období, prostřednictvím besed by se pak měli žáci aktivně zapojit do diskuse. Akce je organizována každoročně v listopadu a školám nabízí zdarma jeden film zaměřený na období komunistického Československa. Jeho součástí jsou i doprovodné akce pro veřejnost, a to např. různé články v Lidových novinách nebo výstavy.

Bližší informace naleznete přímo na stránkách projektu.
Publikováno v: Školství, Obecné, Výuka


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...