02

Ministr Josef Dobeš se v úterý setkal s šesti zástupci studentů plzeňských práv, která by měla podle rozhodnutí akreditační komise po 31. říjnu zaniknout. „Plně respektuji rozhodnutí akreditační komise, o dalších krocích se ale rozhodnu až po pečlivém prostudování všech předešlých rozhodnutí akreditační komise a po obeznámení se s právními analýzami ohledně fakulty,“ vyjádřil svůj záměr ministr Dobeš.

Přijetí ministrem školství si studenti váží: „Chápeme to jako vstřícný krok pana ministra a věříme, že se nám společně podaří najít řešení tak, aby mohli stávající studenti ukončit své studium. Nebylo by správné, aby poctiví studenti platili za chyby někoho jiného,“ řekl jeden z koordinátorů studentských aktivit Jakub Sivák.

Studenti práv minulý týden prostudovali na ministerstvu spis akreditační komise. Oficiální verdikt ministerstva školství by měl padnout přibližně do týdne.

V závěru brífinku vyšel ministr školství Josef Dobeš před budovu ministerstva, aby pozdravil kolem padesátky studentů právnické fakulty, kteří mu za jeho slova nakonec zatleskali.Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...