13

Již od 4. 3. mohou školy ověřovat správnost vedení školní matriky na testovacím serveru MŠMT. 29. března pak bude spuštěn i ostrý server pro příjem dat v rámci jarního indiviudálního sběru dat ze školní matriky.

V systému Škola OnLine slouží k tomuto účelu formulář Export ze školní matriky pro MŠMT (Administrace – Export dat). Sběrné období ponechte takové, jaké je v systému přednastavené. Pro kontrolu stiskněte na tomto formuláři tlačítko Zkontrolovat. Pokud se nějaké chyby objeví, postupně je všechny opravte. V případě, že máte soubor bez jediné chyby, můžete jej zaslat na MŠMT. Na stejnojmenném formuláři si nejprve přes tlačítko Exportovat vyexportujte všechny soubory a uložte si je ve svém počítači. Poté se přihlaste do aplikace Matrika a data odešlete.

Nenechávejte sběr dat na poslední chvíli a začněte včas opravovat případné chyby v předávaném souboru! Vyhnete se tak komplikacím spojeným s nedostatkem času pro řádné předání dat!Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...