20

Ve dnech 13. 5. – 7. 6. 2013 proběhla 2. celoplošná generální zkouška ověřování znalostí žáků 5. a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků dalších druhů škol. Cílem bylo poskytnout zpětnou informaci o znalostech žáků. Do testování se zapojilo 3.759 škol a v jejich rámci 166.150 žáků.

Žáci vyplňovali testy na počítači, každý z nich měl 2 části – první ověřovala základní znalosti, druhá vyšší. Nejlepších výsledků bylo dosaženo v českém jazyce, nejhorších v matematice. Úspěšnost byla zaznamenána i v anglickém jazyce, a to zejména u 5. tříd. Nově mohli být letos žáci testováni i z němčiny a francouzštiny.

Letošní testování se obešlo bez technických závad, některé školy se pouze potýkaly s povodněmi, a tudíž nemohly testování dokončit, popř. i zahájit. Česká školní inspekce zanalyzuje všechny podněty a připomínky ze strany škol a zohlednění je při dalším vývoji testování žáků.Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...