20

Evidence cizích jazyků, kterým se žák vyučuje, je ve Škole OnLine opět o něco jednodušší. Uživatelé mohou od dnešního dne pro jejich nastavování využívat nové funkcionality, která celý proces výrazně zjednodušuje. Potřebnou agendu za celou školu je nově možné vyplnit doslova během několika.

Ve Škole OnLine vznikl za tímto účelem zcela nový formulář, který je přístupný z formuláře Školní matrika a funguje podobně jako formulář Hromadné nastavení. Pomocí filtru, který se zobrazí po vyvolání položky Školní matrika z menu Administrace – Osobní data, je možné omezit žáky, kterým budeme chtít cizí jazyky nastavit – např. podle třídy, ročníku, atd.

Pod seznamem žáků, který se zobrazí po kliknutí na tlačítko Zobrazit, se nachází tlačítko Vyvolat akci, jenž následuje výběrový seznam. Z něj je nutné vybrat položku Hromadné nastavení cizích jazyků a kliknout na již zmiňované tlačítko.

Nyní již se ocitnete na novém formuláři, který umožňuje hromadně nastavit cizí jazyky třeba i všem žákům školy. Aplikace pochopitelně počítá i s individualitami, kdy si žák např. zvolí nějaký volitelný jazykový předmět.

Hromadné nastavení cizích jazyků ve Škole OnLineVstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...