28

Kromě škol, kde žáci skládají české státní maturity, existují v ČR i školy, kde mohou studenti skládat kromě české maturity i prestižní mezinárodní cambridgeskou maturitu Level A (Cambridge Advance) nebo IGCSE (Cambridge secondary 2) z vybraných předmětů. Tyto typy zkoušek jsou mezinárodně uznávány a studenti těchto škol mají velmi dobrou šanci pro přijetí na zahraniční univerzity. Pro studenty, jejichž úroveň anglického jazyka není pro tyto typy zkoušek zcela dostačující, je na některých školách připraven i podpůrný program ELL (English Language Learners).

Například nové gymnázium v Jesenici u Prahy otevírá v roce 2014/2015 první ročník čtyřletého studia, kde se studenti připravují právě na tyto typy zkoušek a tím i na případné studium na prestižních zahraničních školách. Výuka probíhá rovnocennou měrou v českém a anglickém jazyce, kdy anglické hodiny vedou kvalifikovaní rodilí mluvčí. Je koncipována tak, aby maturanti byli schopni pokračovat ve studiu na českých i zahraničních univerzitách. Čeští i angličtí učitelé jsou zkušení středoškolští pedagogové. Nadaní studenti mohou využít stipendijního programu a pro studenty ze vzdálenějších lokalit je připraveno ubytování.

Více informací naleznete na stránkách školy.

Publikováno v: Školství, Obecné, Výuka


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...