16

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek včera na brífinku oznámil výsledky didaktických testů jarního termínu státních maturit.

„Potěšitelné je, že letos poprvé proběhly didaktické testy bez vážnějších problémů. Tím neříkám, že jsem spokojen se současnou podobou maturity a nebudeme pokračovat ve změnách,“ řekl na úvod ministr Chládek.

Celkově došlo k mírnému zhoršení ve všech předmětech, kromě Matematiky, kde došlo ke zhoršení výraznému. „Ten výsledek, kdy uspělo pouze 75,9 % žáků, je alarmující. Podle poslední analýzy se projevuje dokonce zásadní neznalost pravidel zápisu řešení a absence schopnosti triviálních logických úvah,“ uvedl ministr s tím, že MŠMT připraví několik opatření, jak zvýšit kvalitu výuky matematiky. Tato opatření se týkají jak zkvalitňování přípravy budoucích učitelů na pedagogických fakultách, tak změn výuky předmětu na základních školách. Česká školní inspekce bude v tomto směru provádět výběrová šetření na středních školách. „Teprve potom se můžeme bavit o povinné maturitě z Matematiky, kterou chystáme na rok 2020,“ dodal M. Chládek.

Z Českého jazyka a literatury letos uspělo 97,3 % žáků (v roce 2013 to bylo 98,1 %), meziroční pokles úspěšnosti je o 0,8 %.

Z Matematiky uspělo 75,9 % žáků z počtu přihlášených žáků k Matematice (v roce 2013 to bylo 79,5 %), meziroční pokles úspěšnosti je o 3,6 %.

Z Cizího jazyka uspělo 96,4 % žáků z počtu přihlášených žáků k Cizímu jazyku (v roce 2013 to bylo 97,4 %), meziroční pokles úspěšnosti je o 1,0 %.

Více informací: MŠMTVstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...