19

Ve sbírce zákonů vyšel před několika dny zákon č. 135/2020 Sb. o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020 a novou vyhlášku 232/2020 Sb. o přijímacím řízení, maturitní zkoušce a závěrečné zkoušce ve školním roce 2019/2020, kterými ovlivňuje průběh přijímacího řízení na střední školy ve školním roce 2019/2020.

Z pohledu Školy OnLine se změna dotýká především tisku rozhodnutí o přijetí/nepřijetí, které jsou pro letošní rok výrazně odlišné. Nejen že se rozhodnutí musí odkazovat na nové právní normy, ale musí reflektovat též jiný postup pro odvolání uchazečů a další podobné skutečnosti.

Pokud chcete v letošním roce tisknout rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ze Školy OnLine, použijte prosím za tímto účelem zcela nově vytvořené sestavy s názvy:

  • Rozhodnutí o přijetí 2019/2020 - pro tisk z Evidence uchazečů (SŠ, KON, VOŠ)
  • Rozhodnutí o přijetí 2019/2020 (SŠ, KON, VOŠ)
  • Rozhodnutí o nepřijetí 2019/2020 - pro tisk z Evidence uchazečů (SŠ, KON, VOŠ)
  • Rozhodnutí o nepřijetí 2019/2020 (SŠ, KON, VOŠ)

Pro jejich použití je nutné sestavy nejprve nakopírovat z Tiskových sestav Školy OnLine (viz. Výstupy - Tiskové sestavy - Seznam sestav). Pokud potřebujete poradit s nakopírováním tiskové sestavy, postup naleznete v uživatelské příručce na tomto odkazu.

Její použití se pak odvíjí od zvoleného typu. Sestavy, které mají v názvu uveden text "pro tisk z Evidence uchazečů" generujete přímo z formuláře Evidence uchazečů kliknutím na tlačítko s tiskárnou v pravém dolním rohu. 

Generování druhého typu sestavy Rozhodnutí o přijetí 2019/2020 (SŠ, KON, VOŠ) nebo Rozhodnutí o nepřijetí 2019/2020 (SŠ, KON, VOŠ) probíhá přímo v tiskových sestavách organizace kliknutím na tlačítko Generovat sestavu a následně Prohlédnout sestavu. 

Před vlastním tiskem doporučujeme konzultovat obsah se zřizovatelem, který můžeme mít na vlastní obsah dokumentu další nároky ať již k obsahové nebo grafické podobě. Vzorové sestavy si pochopitelně můžete upravit a i tyto individuální požadavky Vám umožňuje aplikace naplnit.

Publikováno v: Novinky z aplikace


Enter Title

Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...