19

Od středy přešly všechny školy na distanční způsob výuky, přičemž valná většina škol k tomu účelu využívá služeb Microsoft Teams. Abychom školám usnadnili maximálně fungování v této mimořádné situaci, umožňujeme nově vytváření online schůzek i nad klasickým rozvrhem. Nově tak můžete online schůzky v Teams plánovat učitel jednoduše přímo ze svého osobního kalendáře.

Rozšiřujeme tak funkčnost doplněnou do aplikace v létě, která umožňovala pořádání online schůzek v rámci akcí zadaných jako obecné události. Postup zakládání schůzek je v obou případech totožný.

Učitel ve svém osobním kalendáři vyvolá pravým tlačítkem myši kontextovou nabídkou nad hodinou, která má proběhnout online. V menu následně vyvolá nabídku „Vytvořit online schůzku“.

 

U hodiny pak učitel i všichni žáci uvidí ikonu informující je, že výuka probíhá online. Pokud učitel/žáci na tuto hodinu kliknout levým tlačítkem myši, jsou automaticky připojeni do dané online schůzky.

Tato funkčnost je dostupná všem školám, které mají služby Microsoft 365 provázané se Školou OnLine. K vytvoření má oprávnění pouze učitel, který má provázaný účet ve Škole OnLine s účtem v Microsoft 365. Další nutnou podmínkou pro vytvoření schůzky je nastavení stávajících parametrů školy pro propojení s Office 365.

Publikováno v: Novinky z aplikace


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...