09

Provedli jste převod dat na nový školní rok a chystáte se ukončit vzdělávání žákům, kteří nebudou pokračovat ve vzdělávání na Vaší škole, případně přestupují na SŠ a nedaří se Vám nastavené datum ukončení na kartě žáka uložit? 

Problém je obvykle v tom, že dotyčný žák je již zařazen ve školním roce 2021/2022 do třídy a proto není možné mu zadat ukončení k 31. 8. 2021

 

Řešení je velmi jednoduché, vyzkoušejte následující postup:

 

  • Najděte dle příjmení kartu žáka ve školní matrice ( v menu Evidence osob - Školní matrika - Žáci/studenti a na kartě žáka klikněte na tlačítko "Přehled žáka/studenta"
  • Na zobrazeném přehledu, který znázorňuje průběh vzdělávání žáka na vaší škole zkontrolujte, zda poslední řádek tabulky neobsahuje záznam se školním rokem 2021/2022 o zařazení do třídy:
  • Pokud ano, označte jej (klikněte do prázdného čtverečku před školním rokem, označený záznam poznáte podle modrého zabarvení viz. obrázek ) a smazání záznamu potvrďte tlačítkem Smazat.


  • Nyní by záznamy měly končit rokem 2020/2021.
  • Vraťte se zpět na kartu žáka (tlačítkem "Zpět na detail žáka/studenta").
  • Znovu vyplňte datum a kód ukončení a nyní by již uložení mělo proběhnout bez problémů.
Publikováno v: Nepřehlédněte


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...