25

Připravili jsme pro Vás pár tipů a užitečných odkazů, které se Vám mohou hodit.

Kontrola a oprava dat

Před samotným odesláním dat na testovací server MŠMT doporučujeme provést kontrolu dat v systému Škola Online v menu Výstupy – Export dat – Export dat ze školní matriky a tlačítka Zkontrolovat.

Kontrolu dat lze provést buďto pro celou školu a část školy nebo ve výběrovém seznamu v poli Třída zvolit třídu a kliknout na tlačítko Zkontrolovat. Kontrola dat tak bude zahrnovat pouze tuto třídu (je vhodné v situaci, kdy cíleně provádíte editaci či doplnění údajů o žácích v rámci jedné třídy a požadujete si provést rychlou kontrolu, zda byly údaje ve školní matrice zaevidovány správně).

Jak na opravu nejčastějších chyb ve školní matrice naleznete v uživatelské příručce

Přihlášení na testovací server MŠMT je možno provést od 3.3.2022 prostřednictvím odkazu https://profa.msmt.cz/matrikas. Na této adrese je umožněna kontrola správnosti předávaných údajů k rozhodnému datu 31. 3. 2022.

 

Do systému pro předávání dat ze školních matrik se přihlašujete na adrese https://matrika.msmt.cz/matrikas v období od 31. 3. do 15. 4. 2022Přímý export dat ze školní matriky


Rovněž připomínáme, že odesílání dat o žácích a studentech ze školních matrik je již od loňského podzimního sběru možno provádět přímo z aplikace Škola OnLine na servery MŠMT.

Není tedy nutné ukládat XML soubory a tyto dále importovat na MŠMT nicméně i tato možnost zůstala v systému zachována. Výhodou přímého exportu je samozřejmě rychlost nahrávání dat do aplikace Matrika a zajištění větší bezpečnosti dat.

přiloženém souboru naleznete detailní popis této funkčnosti.

 

Předáváte s námi data ze školní matriky ze systému Škola OnLine poprvé? Nevíte jak na evidenci doporučení ze ŠPZ?

Na měsíc březen jsme pro vás připravili webinář zaměřený na tato témata. Registraci na webinář můžete provést zde.

 

Může se Vám hodit


Základní informace k předávání údajů ze školních matrik ke stažení zde.

 

Informace a metodické poznámky k předávaným individuálním údajům ze školních matrik naleznete zde

 

Seznam aktuálních číselníků platných pro předávání individuálních dat ze školních matrik naleznete zde

 

Vzory formulářů generovaných z individuálních dat ze školních matrik a vysvětlivky k těmto výkazům naleznete ke stažení zde.

 

Video návod věnovaný evidenci údajů ve školní matrice

Publikováno v: Nepřehlédněte


Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...