Vstupy pro 'redakce'

Od počátku listopadu budou servery Školy OnLine využívat nových bezpečnostních standardů, které mají zajistit vyšší bezpečnost komunikace. Valná většina uživatelů změnu nijak nepocítí a nemusí kvůli této změně podnikat žádné kroky. Změna se dotkne pouze velmi malého procenta uživatelů, kteří v posledních letech neprováděli změnu operačního systému, nebo pravidelně neaktualizují svůj internetový prohlížeč. V tomto článku se dozvíte, zda a jak se Vás změna dotkne.

Evidujete ve Škole OnLine i děti docházející do Vaší mateřské školy? Nově můžete ze školního informačního systému získat i podklady pro výkaz o mateřské škole. Jedná se o sumární výkaz, který budete podle stavu k 30. 9. 2014 předávat místně příslušnému správnímu úřadu, nebo MŠMT.

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a je tak nejvyšší čas začít pomalu řešit přípravu školního informačního systému na nový školní rok. Abychom novým školám usnadnili rozjezd školního informačního systému Škola OnLine, budeme na konci srpna pořádat školení zaměřené na správu systému, jeho konfiguraci atd.

Dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech 30. a 31. července 2014 bude docházet k úpravě a rozšiřování technické infrastruktury, na které je provozován systém Škola OnLine. Změna by si neměla vyžádat dlouhodobý výpadek systému Škola OnLine. I přesto je však nutné počítat s krátkodobějšími výpadky a případnou nedostupností aplikace v průběhu obou dnů. Doporučujeme proto uživatelům neprovádět v dané dny stěžejní operace jako např. řešit převod dat do nového školního roku.

Letní prázdniny se kvapem blíží. Školní rozvrháře však nečeká jen volno a odpočinek. Před začátkem nového školního roku musí připravit i nový rozvrh. Abychom jim práci usnadnili, připravili jsme pro ně na čtvrtek 3. července 2014 v Praze školení, kde se naučí vytvářet rozvrh ve Škole OnLine a využívat výhod automatického generování skrze aplikace aSc Rozvrhy. Nepochybně dojde i na evidenci suplování.

Strana 14 z 24První   Předchozí   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...