Vstupy pro 'redakce'

Od počátku března mohou školy ověřovat správnost vedení školní matriky na testovacím serveru MŠMT. Na počátku dubna pak bude spuštěn i ostrý server pro příjem dat v rámci jarního indiviudálního sběru dat ze školní matriky. Dovolujeme si rovněž připomenout, že souvislosti s novelizací vyhlášky č. 364/2005 Sb. o dokumentaci škol a školských zařízení je období pro předání údajů ze školních matrik zkráceno i při jarním sběru na 15 dní. Školy tak musí předat data do 15. 4. 2014!

Už jen dny zbývají do okamžiku představení nové zásadní funkce školního informačního systému Škola OnLine. Funkcionality, kterou budou milovat učitelé, protože jim ušetří práci při opravování testů. Žákům zase Škola OnLine umožní získat spoustu jedniček… Modul testů! Již brzy ve Škole OnLine!

Soft skills neboli měkké dovednosti či sociální kompetentnost zaměstnavatelé považují v současnosti za důležitější než odborné znalosti. Největší šanci na uplatnění mají absolventi se znalostí elektronické komunikace, kteří hovoří plynule cizím jazykem a jsou schopni zvládat konflikty a stres. Nástupní plat bakalářů se pohybuje v rozmezí 11 500 – 25 000 Kč, inženýrů 12 500 – 30 000 Kč. Vyplývá to z průzkumu Vysoké školy obchodní, který realizovala v loňském roce mezi zaměstnavateli v oblasti cestovního ruchu.

Školení na základy tvorby tiskových sestav zavítá po Praze a Karlových Varech i do Plzně. Celodenní prezenční školení bude probíhat v Plzni v úterý 25. března 2014. Nejedná se o prezentaci, ale skutečně odborné školení vedené lektorem přímo u počítačů, které budou po celou dobu k dispozici všem účastníkům.

Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola – Zámeček v Plzni nyní nabízí možnost studovat 4 roky zcela zdarma obor Prostorový design a sochařství (Kód oboru: 8241M/16 – Kamenosochařství). Škola se tak rozhodla, aby podpořila zachování klasického řemesla a také umožnila bezplatné studium talentovaným žákům.

Strana 17 z 24První   Předchozí   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Pro volbu školského informačního systému dnes existuje více možností, pro naši školu však byla nejlepší volbou právě Škola OnLine.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...