Vstupy pro 'Lucie Štruncová'

Škola OnLineMáte zajímavý praktický tip, jak vylepšit evidenci žáků ve Škole OnLine? Napadá Vás, jak urychlit a usnadnit práci se školní matrikou? Rádi byste na kartě žáka evidovali nějaký další údaj? Nebo se Vám na stávajícím formuláři jen něco nelíbí?

Evidence školní matriky ve školním informačním systému Škola OnLine – Katedra dozná již za několik měsíců řadu zásadních změn. Nyní máte šanci podílet se na jejím rozvoji a ovlivnit další směřování této stěžejní školní agendy.

Od středy 1. 6. 2011 nabízí školní informační systém Škola OnLine svým uživatelům nové možnosti v oblasti elektronické komunikace a spolupráce. Důvodem je dokončení integrace Microsoft Live@edu, které jsou pro školy zcela zdarma. Díky tomuto konceptu mohou školy kromě nezanedbatelného množství finančních prostředků ušetřit i mnoho času svých zaměstnanců.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovyK maturitě letos zatím nebylo připuštěno 10,9 % žáků. Z českého jazyka a literatury dosud neudělalo zkoušku 3,8 % maturantů, z cizích jazyků pak 5,4 %. Na brífinku pro novináře to sdělil náměstek pro regionální školství Ladislav Němec. "Zatím jsme nezaznamenali žádné technické chyby," dodal.

Společnost ŠKOLA ONLINE v rámci včerejšího společného setkání VIP a střediskových škol představila směr, kterým se bude školní informační systém Škola OnLine – Katedra ubírat v nadcházejícím období. Hlavními probíranými tématy byly státní maturity, export dat o uchazečích VOŠ nebo nová evidence školní matriky.

Učitelé regionálního školství dostávali v roce 2010 za odvedenou práci průměrnou měsíční mzdu ve výši 25 151 Kč. V meziročním srovnání to znamená pokles mzdy oproti roku 2009 o 855 Kč. Nejvíce si pohoršili učitelé základních škol, jejichž průměrná mzda poklesla o více jak tisíc korun na 25 802 Kč. Následovali je pak učitelé mateřských škol, kteří na výplatní pásce za rok 2010 nacházeli průměrně o 738 Kč. O něco lépe na tom byli učitelé středních a vyšších odborných škol, kterým průměrná mzda poklesla jen o několik set korun. Učitelé vyšších odborných škol si tak v roce přišli na 28 740 Kč.

Strana 17 z 102První   Předchozí   12  13  14  15  16  [17]  18  19  20  21  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...