Vstupy pro 'Lucie Štruncová'

Všechny vyšší odborné, střední, základní školy a konzervatoře musí do 2. května 2011 předat data o svých žácích v rámci tzv. jarního aktualizačního sběru dat ze školní matriky. Na splnění své zákonné povinnosti tak zbývá školám poslední týden.

Školní informační systém Škola OnLine Vám nabízí účinný nástroj pro elektronické vedení školní matriky, pokročilé kontrolní mechanismy i odbornou pomoc s evidencí a vykazováním dat.

Ústav pro informace ve vzděláváníÚstav pro informace ve vzdělávání se chystá na podzim změnit způsob předávání individuálních dat o uchazečích, kteří mají zájem o vzdělávání se na vyšší odborné škole. Předávání dat bude implementováno do prostředí předávání individuálních údajů ze školní matriky. Potřebná data v podobě XML souboru bude možné jednoduše získat přímo z prostředí školního informačního systému Škola OnLine – Katedra.

Po necelých šesti týdnech přichází společnost ŠKOLA ONLINE a.s. na trh s další verzí svého webového školského informačního systému Škola OnLine. Většina v ní zahrnutých změn vychází z požadavků koncových uživatelů. Jejich společným jmenovatelem je především usnadnění a zefektivnění často prováděných činností. Opomenuty však nebyly ani změny v legislativě a vazbě na školní matriku.

Společnost ŠKOLA ONLINE a.s. dnes představila novou podobu uživatelské příručky pro aplikaci Akademie. Uživatelská příručka, která je součástí uceleného řešení zákaznické podpory systému Škola OnLine, prošla v uplynulých měsících výraznou změnou, která zahrnuje přepracování informační i technické části nápovědy. Mezi nejvýraznější novinky patří především vyhledávání ve webové podobě nápovědy, dostupnost příručky v podobě PDF souboru určeného například k tisku nebo těsné provázání nápovědy přímo s jednotlivými formuláři aplikace.

ICT ve školstvíDne 23. března 2011 se v Malostranském paláci v Praze uskuteční 1. ročník odborné konference a doprovodné výstavy ICT ve školství. Jedná se o akci zaměřenou na informační a komunikační technologie ve školství, určenou především pro pedagogy, ICT metodiky, pedagogické a vzdělávací instituce, představitele státní správy a samosprávy, dodavatele ICT technologií, poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.

Záštitu nad touto akcí převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Strana 18 z 102První   Předchozí   13  14  15  16  17  [18]  19  20  21  22  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...