Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Znalostní soutěž pro nové maturanty do 20 let, která se konala na podzim 2010 na www.novamaturita.cz, zaznamenala velký zájem na středních školách a odborných učilištích, proto ve dnech 31. 1. 2011 - 8. 4. 2011 bude probíhat její další kolo. Cílem celé akce je zvýšit informovanost žáků posledních ročníků středních škol či odborných učilišť o nové podobě maturitní zkoušky a maturitních testových úloh.

Ministr školství, Josef Dobeš, již začíná plánovat snižování počtu osmiletých gymnázií. S hejtmany jednotlivých krajů se domluvil, že na tomto typu střední školy by mělo studovat maximálně 5% populačního ročníku. Dosud totiž na ně odcházelo až 10% žáků, často s průměrnými výsledky, tím však klesá úroveň základních škol. Dále má MŠMT v plánu sloučit a rušit některé střední školy, a to zejména z ekonomických důvodů a kvůli zvýšení kvality středních škol. Tímto krokem chce také zamezit, aby se na střední školy dostávali žáci se špatným prospěchem, a pomoci učilištím získávat více žáků. Problémem je také skutečnost, že jsou třídy nedostatečně naplněny a v příštím roce bude počet žáků ještě nižší.

V září 2010 se začalo na 40 základních školách testovat nový typ školního písma, tzv. Comenia Script, které je díky svým jednoduchým tvarům vhodné také pro dysgrafiky. Zatím dosahuje velkého úspěchu, děti se jej učí mnohem rychleji než písmo klasické, psaní je baví a těší se na něj. Učitelky oceňují, že nemusejí učit složité kličky a že se písmena při psaní nespojují, ale pouze přiřazují. Dále se děti učí psát diakritická znaménka ihned po napsání písmena, nikoliv až po dopsání celého slova, žáci pak méně zapomínají psát háčky a čárky nad jednotlivými písmeny. Dobrých výsledků u tohoto písma zaznamenávají i speciální a praktické školy, spokojeni jsou také rodiče prvňáků.

Strana 100 z 100První   Předchozí   91  92  93  94  95  96  97  98  99  [100]  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...