Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Popularizačně naučnou roadshow českého vědce britského původu navštívilo již přes 2500 žáků z deseti českých měst.  3. dubna Michael zavítá také do Prahy, kde od 13:00 v budově Vysoké školy chemicko-technologické poodhalí žákům opravdové „tajemství vědy“. Dvouhodinovou show určenou pro žáky základních a středních škol financuje projekt Podpora přírodovědných a technických oborů (IPN PTPO) a je zdarma. Děti se na akci mohou dozvědět zajímavosti o fotosyntéze, koloběhu uhlíku v přírodě, průmyslové revoluci, ale také dostanou základní informace o alternativních zdrojích energie.

Jan Amos Komenský, učitel národů, se narodil 28. března 1592 na Moravě. Tento den je proto oficiálně považován i za český Den učitelů.

Škola OnLine se k oslavám tohoto svátku připojuje a přeje všem pedagogům hodně zdaru, nadšení a neutuchajícího elánu pro vykonávání této náročné profese.

19. ročník ankety Zlatý Ámos zná již svého vítěze, stal se jím Michal MiklášGymnázia ve Zlíně. Kromě tohoto prvenství získal ještě od dětské poroty titul Dětský Ámos 2012. Tento učitel informatiky označovaný též jako školní „Chuck Norris“ oslovil porotu svým humorem a zároveň přístupem k výuce.

Vzhledem k nárůstu obézních dětí a žáků v posledních desetiletích, k trendu rychlého občerstvení jako alternativy školních obědů a sníženému pohybu mládeže se rozhodlo MŠMT společně s odborníky na zdravou výživu zorganizovat seminář, a tím poukázat na tento negativní společenský trend.

Animovaná hra na podporu informačního systému pro mládež je na světě. Jmenuje se Informátor a je pomyslnou třešničkou na dortu, jakýmsi vyvrcholením klíčové aktivity Podpora informačního systému pro mládež, která probíhala v rámci projektu Klíče pro život. Letos v lednu tato aktivita skončila, o udržitelnost a další rozvoj všech výstupů bude usilovat v rámci Národního institutu dětí a mládeže MŠMT Národní informační centrum pro mládež se sídlem Na Poříčí 4 v Praze 1.

Strana 57 z 100První   Předchozí   52  53  54  55  56  [57]  58  59  60  61  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...