Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

MŠMT se rozhodlo prodloužit akreditaci Právnické fakultě ZČU do července 2016. K závěru došlo na základě vysokoškolského zákona č. 111 a přihlédnutí k nejasnému osudu 1.800 studentů této fakulty. Neexistuje totiž jistota, kde a jakým způsobem by studenti dokončili svá studia, neboť kapacity ostatních právnických fakult jsou omezeny.

Ne každému dítěti se chce po vyučování pravidelně navštěvovat zájmové kroužky, pro některé děti ze sociálně slabších rodin je třeba tato možnost nedostupná, a tak volný čas tráví potulováním po ulicích a z nudy tropí hlouposti. A právě jim mohou posloužit otevřené kluby mládeže, které nabízejí širokou škálu aktivit.

Jste žáky středních škol? Pokud ano, tak právě pro vás je určena literární soutěž „Ze šuplíku fantasie“. Akce startuje právě v těchto dnech a zasílat do ní můžete do konce dubna soutěžní povídky.

Ministerstvo financí se chystá v oblasti školství do roku 2014 ušetřit zhruba 14 miliard korun. V letošním roce by mělo školám odepřít 4,4 miliardy korun, v dalším roce 4,6 miliardy a v roce 2014 6 miliard korun. Důsledkem tohoto plánu by však měla být ztráta práce pro zhruba 17.000 učitelů mateřských, základních a středních škol. Vedení mnoha škol již vyjadřuje svoji nespokojenost nad těmito záměry.

Do finále každoroční soutěže Zlatý Ámos, které se uskuteční 8. března, se probojovalo 9 učitelek a 6 učitelů, a to zejména zásluhou svých žáků, kteří museli v regionálních kolech zapůsobit obhajobou svého pedagoga.

Strana 59 z 100První   Předchozí   54  55  56  57  58  [59]  60  61  62  63  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...