Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Jednou z možností jak oslovit šikovné, mladé lidi je zajímavá nabídka zájmového a neformálního vzdělávání. Jedním z projektů, který nabízí vzdělávání pracovníkům školních družin, školních klubů, nestátních neziskových organizací a středisek volného času je projekt Klíče pro život, který od dubna 2009 realizuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy společně s Národním institutem dětí a mládeže.

Ministr Dobeš změnil obsah reforem vysokých škol. Namísto celoplošného školného pro všechny studenty vysokých škol nyní navrhuje, aby se školné platilo pouze v případě překročení standardní délky bakalářského nebo magisterského studia, nebo při studiu více oborů.

Projekt byl spuštěn v září 2011 a trvat by měl do června 2012. Nyní jej testuje 95 českých škol, které postupně navštěvují pracovní skupiny MŠMT, aby zjistily, zda je projekt úspěšný. Školy se staví k projektu kladně, neboť jim pomáhá při výchovné práci.

29. února proběhne pochod vysokoškolských studentů, tímto způsobem chtějí dát najevo svoji nespokojenost s připravovanou reformou vysokých škol. Cílem protestů je přinutit vládu, aby neschvalovala připravované změny vysokoškolského zákona, a vrátila je ministrovi školství k přepracování. Pochod začne na náměstí Jana Palacha a bude pokračovat k Úřadu vlády.

Premiér Petr Nečas podporuje chystané změny ohledně vysokých škol, svůj souhlas projevil v pátek 17. 2. na zasedání České konference rektorů.

Strana 60 z 100První   Předchozí   55  56  57  58  59  [60]  61  62  63  64  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...