Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

V těchto dnech odstartoval Josef Dobeš projekt „Pohár ministra školství“, na němž se spolupodílí MŠMT a Česká televize. Celá soutěž se skládá z florbalového turnaje, do něhož se zapojí 1202 družstev, a z basketbalového turnaje s počtem 408 družstev (pouze pro SŠ a gymnázia). Dohromady se tedy do celé akce přihlásilo 28.000 dětí rozdělených do 1610 družstev.

Josef Dobeš se rozhodl zastavit projekt SPORT, neboť nesplňoval požadované parametry pro evropské projekty. S tímto rozhodnutím zároveň zrušil pracovní tým, který projekt připravoval. Na dalších IPN projektech MŠMT nadále intenzivně pracuje.

Žáci posledních ročníků základních škol budou v následujících týdnech řešit, na kterou střední školu podají přihlášku k dalšímu (střednímu) vzdělávání. Tomuto kroku však předchází ještě vytištění přihlášky základní školou, resp. vydání potvrzení o studijních výsledcích žáka na základní škole. V tomto článku si proto ukážeme, jakým způsobem mohou základní školy vytisknout přihlášku přímo z prostředí Školy OnLine.

Být rodičem, pedagogem, vytvářet si dobrý vztah s dítětem, to je nikdy nekončící proces. „Problémové“ děti se od těch ostatních odlišují tím, že v mnohem větší míře oplývají výraznou emocionalitou, neodbytností, citlivostí, neochotou ke změně. Stále častěji se setkáváme s „neklidnými, neposednými, nepozornými, zbrklými a zlobivými“ dětmi, které svojí hyperaktivitou ruší klid ve třídě a jejich integrace není jednoduchá. Proč je ve třídách tolik hyperaktivních dětí?

Evropská komise neproplatí českému školství 1,2 miliardy korun. Rozhodla se tak na základě chyb v zadávání veřejných zakázek v operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, které vznikly zřejmě v letech 2008 a 2009. Ministr školství Josef Dobeš však trvá na tom, že se jedná o technický problém, který chce vyřešit do 3 měsíců.

Strana 62 z 100První   Předchozí   57  58  59  60  61  [62]  63  64  65  66  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...