Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Josef Dobeš společně s izraelským ministrem školství Gideonem Sa’ar podepsali v Jeruzalémě Program spolupráce v oblasti školství, vědy a kultury na roky 2012 – 2015 mezi oběma státy, který navazuje na dosavadní spolupráci.

Ministr školství Josef Dobeš nadále pokračuje v šetření financí a plánuje dvojnásobně zvýšit školné na základních uměleckých školách. Tímto krokem by se ušetřilo až 7 miliard korun. Zároveň by však hrozil zánik některým školám tohoto druhu, zejména těm menším. Dále by nebyly již financovány z peněz ministerstva, ale z rozpočtu krajů.

Vláda ČR a Izraele by chtěla v letech 2012 – 2015 spolupracovat v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a kultury. Za tímto účelem navštíví ministr školství Josef Dobeš s premiérem Petrem Nečasem 15. a 16. září na pozvání izraelského premiéra Benjamina Netanjahua izraelského ministra školství Gideona Sa’ara.

V České republice se bude konat od září 2011 do konce března 2012 mezinárodní výzkum vědomostí a dovedností PIAAC (Programme for International Assessment of Adult Competencies). Proběhne pod záštitou MŠMT a na mezinárodní úrovni bude řízen Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. V ČR jej zajišťuje ÚIV (Ústav pro informace ve vzdělávání) ve spolupráci se společností SC&C a Národním vzdělávacím fondem s podporou MPSV. Financován je Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Testery dokážou během několika vteřin zjistit, zda daná osoba požila marihuanu či ostatní jiné drogy. Za tímto účelem si je již pořídily některé základní a střední školy. Učitelé tak chtějí testovat podezřelé žáky přímo ve třídě. Odborníci však plošné zavádění testerů nepodporují a nepovažují za vhodné preventivní opatření.

Strana 64 z 89První   Předchozí   59  60  61  62  63  [64]  65  66  67  68  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...