Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Chcete se dozvědět aktuální informace o průběhu letošních maturit? Tak neváhejte a přečtěte si 11. číslo Maturitního zpravodaje, který shrnuje vše podstatné ohledně maturit v roce 2012! Obsahuje shrnutí maturitního ročníku 2011 a předkládá změny, ke kterým dojde v letošním roce.

31. prosince 2011 měli žáci základních a středních škol poslední možnost nominovat své oblíbené učitele do ankety Zlatý Ámos 2011/2012. Do soutěže bylo přihlášeno 30 učitelek a 13 učitelů, z toho 32 ze základních škol a zbylých 11 ze středních škol. V porovnání s loňským ročníkem přišlo do soutěže o 24 přihlášek méně. Nejvíce soutěžících je ze Středočeského a Moravskoslezského kraje, naopak nominováni nebyli žádní pedagogové z Plzeňského kraje a Vysočiny.

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš představil výsledky auditu, který provedla Evropská komise (EK) v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Předběžná hodnotící zpráva obsahuje zjištění v oblasti veřejných zakázek a nedostatků v kontrolním systému. Dílčí problémy se týkají Ústeckého a Středočeského kraje a projektů různých příjemců - i v gesci MŠMT.

K 31. 12. 2011 vypršela smlouva Václavu Klausovi mladšímu, poradci Josefa Dobeše. Přestože by si ministr školství přál smlouvu prodloužit, jeho bývalý poradce se k této funkci prozatím vracet nebude. Coby ředitel gymnázia PORG je na tolik pracovně vytížen, že by již další činnosti nestíhal.

MŠMT se v těchto dnech zabývalo plánem škol a obcí zkrátit desetiminutové přestávky na pětiminutové. Tento návrh byl však ministerstvem školství zamítnut, neboť by kratší přestávka neumožnila žákům dostatečně se připravit na další hodinu a nezajistila jim prostor pro hygienické potřeby.

Strana 65 z 100První   Předchozí   60  61  62  63  64  [65]  66  67  68  69  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...