Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Projekt Smlouvy s rodiči probíhá na 35 školách již 2 měsíce a dle vyjádření ředitelů školám značně pomáhá. 54 smluv je již podepsaných (z toho 12 na jedné škole) a dalších 44 je k podpisu připraveno.

V pražském hotelu Pyramida se ve dnech 2.–3. listopadu 2011 konala Konference k uznávání neformálního vzdělávání, která vyvrcholila podpisem Memoranda o podpoře uznávání výsledků neformálního vzdělávání, o spolupráci mezi poskytovateli neformálního vzdělávání, zaměstnavateli a vzdělavateli.  

V resortu školství se v příštích letech připravuje řada změn, vyhláška MŠMT se zabývá také pomaturitními jazykovými školami. Cena studia na tomto typu škol by se měla zvýšit z 20.000 na 30.000 korun, studenti by si též měli sami platit zdravotní a sociální pojištění. Cílem těchto změn je ušetřit více než 100 milionů korun, a snížit tak počet studentů, kteří vzděláváním na těchto jazykových školách oddalují další vzdělávání či zaměstnání. Do tohoto typu škol se totiž hlásí stále menší počet uchazečů, neboť řada z nich dává přednost studiu na vyšších odborných a vysokých školách.

V listopadu 2011 proběhne v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách již 7. ročník projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách, během něhož se na mnoha školách v republice představí několik filmů a proběhnou besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Hlavním motivem letošního ročníku je Emigrace a život v exilu, v jeho duchu se pak ponesou i představované filmy Nikomu jsem neublížil, Pavel Tigrid – Evropan, Příběhy bezpráví – Za železnou oponu, Swingtime a Ztracená duše národa.

Do prostor Státních léčebných lázní Karlova Studánka v Moravskoslezském kraji se ve dnech 24. - 25. listopadu 2011 sjedou ředitelé a pedagogičtí pracovníci středisek volného času a domů dětí a mládeže ze všech koutů republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mladými lidmi.

Strana 66 z 96První   Předchozí   61  62  63  64  65  [66]  67  68  69  70  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...