Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Ministerstvo školství odebralo Právnické fakultě ZČU akreditaci doktorského studijního programu. Od 29. února 2012 tedy nesmí udělovat titul JUDr. a vypisovat státní rigorózní zkoušky. K těmto krokům přispěla řada problémů a podezření, kterým čelí fakulta již od září 2009, zejména nestandardní způsob přijímání studentů, zkrácená délka studia a opsané práce. Fakultě zároveň neprospěl ani odchod řady vynikajících učitelů.

Projekt Smlouvy s rodiči probíhá na 35 školách již 2 měsíce a dle vyjádření ředitelů školám značně pomáhá. 54 smluv je již podepsaných (z toho 12 na jedné škole) a dalších 44 je k podpisu připraveno.

V pražském hotelu Pyramida se ve dnech 2.–3. listopadu 2011 konala Konference k uznávání neformálního vzdělávání, která vyvrcholila podpisem Memoranda o podpoře uznávání výsledků neformálního vzdělávání, o spolupráci mezi poskytovateli neformálního vzdělávání, zaměstnavateli a vzdělavateli.  

V resortu školství se v příštích letech připravuje řada změn, vyhláška MŠMT se zabývá také pomaturitními jazykovými školami. Cena studia na tomto typu škol by se měla zvýšit z 20.000 na 30.000 korun, studenti by si též měli sami platit zdravotní a sociální pojištění. Cílem těchto změn je ušetřit více než 100 milionů korun, a snížit tak počet studentů, kteří vzděláváním na těchto jazykových školách oddalují další vzdělávání či zaměstnání. Do tohoto typu škol se totiž hlásí stále menší počet uchazečů, neboť řada z nich dává přednost studiu na vyšších odborných a vysokých školách.

V listopadu 2011 proběhne v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách již 7. ročník projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách, během něhož se na mnoha školách v republice představí několik filmů a proběhnou besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Hlavním motivem letošního ročníku je Emigrace a život v exilu, v jeho duchu se pak ponesou i představované filmy Nikomu jsem neublížil, Pavel Tigrid – Evropan, Příběhy bezpráví – Za železnou oponu, Swingtime a Ztracená duše národa.

Strana 67 z 98První   Předchozí   62  63  64  65  66  [67]  68  69  70  71  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Se Školou OnLine jsme spokojeni, protože došlo k úspoře času, papírů a energie, kterou můžeme věnovat podstatnějším záležitostem.

Mgr. Jaroslav Jirásko
Základní škola K.V.Raise, Lázně Bělohrad

Zobrazit další...