Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Ministr školství Josef Dobeš nadále pokračuje v šetření financí a plánuje dvojnásobně zvýšit školné na základních uměleckých školách. Tímto krokem by se ušetřilo až 7 miliard korun. Zároveň by však hrozil zánik některým školám tohoto druhu, zejména těm menším. Dále by nebyly již financovány z peněz ministerstva, ale z rozpočtu krajů.

Vláda ČR a Izraele by chtěla v letech 2012 – 2015 spolupracovat v oblasti vzdělávání, vědy, výzkumu a kultury. Za tímto účelem navštíví ministr školství Josef Dobeš s premiérem Petrem Nečasem 15. a 16. září na pozvání izraelského premiéra Benjamina Netanjahua izraelského ministra školství Gideona Sa’ara.

V České republice se bude konat od září 2011 do konce března 2012 mezinárodní výzkum vědomostí a dovedností PIAAC (Programme for International Assessment of Adult Competencies). Proběhne pod záštitou MŠMT a na mezinárodní úrovni bude řízen Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. V ČR jej zajišťuje ÚIV (Ústav pro informace ve vzdělávání) ve spolupráci se společností SC&C a Národním vzdělávacím fondem s podporou MPSV. Financován je Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Testery dokážou během několika vteřin zjistit, zda daná osoba požila marihuanu či ostatní jiné drogy. Za tímto účelem si je již pořídily některé základní a střední školy. Učitelé tak chtějí testovat podezřelé žáky přímo ve třídě. Odborníci však plošné zavádění testerů nepodporují a nepovažují za vhodné preventivní opatření.

Petr Kellner založil před 6 lety v Babicích u Prahy osmileté česko-anglické gymnázium Open Gate. Letos k němu přibylo 5 ročníků základní školy, a to 2 první třídy a 1 druhá, třetí, čtvrtá a pátá třída. Celkem ji bude navštěvovat 108 žáků a působit zde bude 15 učitelů a vychovatelů.

Strana 67 z 92První   Předchozí   62  63  64  65  66  [67]  68  69  70  71  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Velkým kladem je přístup do školní matriky a ke všem dalším školním datům prostřednictvím uživatelského jména a hesla z jakéhokoli počítače připojeného k internetu.

Mgr. Václav Vávra

ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka

Zobrazit další...