Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Do prostor Státních léčebných lázní Karlova Studánka v Moravskoslezském kraji se ve dnech 24. - 25. listopadu 2011 sjedou ředitelé a pedagogičtí pracovníci středisek volného času a domů dětí a mládeže ze všech koutů republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mladými lidmi.

Přestože v následujících letech obdrží vysoké školy ze státního rozpočtu o 1,2 miliardy korun méně, ve skutečnosti si finančně polepší. Kromě toho budou totiž moci čerpat 40 miliard z evropských fondů, konkrétně z projektů Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl) a Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Josef Dobeš zároveň zdůrazňuje, že se ministerstvu školství podařilo výrazně zrychlit čerpání z obou operačních programů.

Na začátku a konci školního roku se na Linku důvěry obrací zvýšený počet osob, podobně tomu tak bylo i letos v září. Linku mohou kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu, Skype a chatu. Hlavními příčinami problémů mladistvých byla nepřízeň počasí na začátku září, zahájení školního roku a více povinností pro školáky.

MŠMT vyhlásilo 3. ročník Soutěže Finanční gramotnost 2011/2012. Celostátní soutěž je určena pro základní a střední školy a hodnotí teoretické a praktické znalosti v oblasti finanční gramotnosti. Probíhá paralelně ve dvou kategoriích (I. kategorie – 2. stupeň ZŠ, II. kategorie – SŠ) a čtyřech kolech. Školní, okresní a krajská kola se realizují distanční elektronickou formou prostřednictvím webových stránek http://www.fgsoutez.cz/.

Národní institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pořádá v rámci národního projektu Klíče pro život odborné kurzy se zaměřením na rozvoj a zkvalitnění zájmového a neformálního vzdělávání. Jsou určeny pro pedagogy volného času, pro vychovatelky ve školních družinách a školních klubech i pro dobrovolníky pracující s dětmi a mládeží v nestátních neziskových organizacích a ve střediscích volného času.

Strana 68 z 98První   Předchozí   63  64  65  66  67  [68]  69  70  71  72  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Naše škola je se Školou OnLine velmi spokojena. Po zadání všech potřebných dat nám aplikace velmi dobře slouží a usnadňuje práci...

Mgr. Milena Tomanová

Základní škola a mateřská škola Srch, okres Pardubice

 

Zobrazit další...