Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Hospodářské noviny na svém serveru informovaly o úniku snazšího maturitního testu z českého jazyka, který psali studenti v pondělí 30. května. Zveřejnil jej spolek Eduin. CERMAT se chce bránit, a proto podává trestní oznámení. Naproti tomu se MŠMT zavázalo, že testy kvůli autorským právům zveřejňovat nebude. Eduin však trvá na tom, že ministerstvo školství tají testy záměrně, neboť se chce vyhnout kritice. Testy se totiž studentům příliš nelíbily, neboť neprověřovaly jejich znalosti z českého jazyka a literatury.

Dnes 1. června se může každý z nás přidat k oslavám Mezinárodního dne dětí. Tento svátek připomíná práva a potřeby všech dětí na celém světě a poprvé se uskutečnil 1. června 1950 ve více než 50 státech. Od té doby je oslavován různými hrami, soutěžemi, sportovními a kulturními akcemi apod. Některé akce již začaly poslední květnový víkend jako Dětský den s hasiči v Plzni, Den dětí s hafany ve Štětí, Dětský den pod nymburskými hradbami a jiné. Dnes proběhne Knižní dětský den v Plzni, Den dětí v pražské Stromovce, kulturní festival v Brně a jiné.

Škola OnLine se k oslavám taktéž připojuje a všem dětem přeje pevné zdraví a mnoho radosti ve škole i mimo ni!

V neděli 29. května kolem 17:00 napadli hackeři internetové stránky se vzorovými testy a informacemi o státní maturitní zkoušce. Na webu totiž začala hrát „písnička o maturitě“. Ihned poté byly stránky vypnuty a technici začali ihned útok intenzivně řešit. Nyní je již vše v pořádku a web je zabezpečený.

"Vzdělání je sladkým plodem hořkého kořene", řekl již ve druhém století před naším letopočtem Marcus Porcius Cato. Pro mnohé z nás má vzdělávání nádech hořkosti. Avšak to, co je na počátku tím „hořkým kořenem“, se po určité době může změnit ve sladký plod. Tím jsou znalosti a dovednosti nabyté v průběhu vzdělávání. A ty právě člověku mohou pomoci k úspěchu v pracovním i soukromém životě.

Ve dnech 3. – 4. 6. 2011 se bude konat v prostorách Strahovského kláštera mezinárodní literárně-dramatický festival Děti, čtěte! pořádaný nakladatelstvím Meander, Mladou frontou a jinými, na který jsou zvány všechny děti, rodiče i učitelé. Na této akci bude prezentována podpora čtenářské gramotnosti v rámci akce EU peníze školám.

Strana 70 z 85První   Předchozí   65  66  67  68  69  [70]  71  72  73  74  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...