Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Ministr školství odmítá postupy některých ředitelů, kteří dávají svým učitelům na konci školního roku výpověď na letní prázdniny, aby jim po tuto dobu nemuseli dávat výplatu. Učitelé jsou pak nuceni hledat si na prázdniny jinou práci. Josef Dobeš považuje tento postup za nemorální a neetický, a proto vyzval všechny takto poškozené kantory, aby poslali svůj podnět na tiskový odbor MŠMT na e-mailovou adresu press@msmt.cz. Tyto případy bude vyřizovat pracovník tiskového odboru Patrik Kubas. Ministr školství dále pověří Českou školní inspekci, aby se od září začala zabývat jednotlivými případy ukončování pracovního poměru a aby na těchto školách prověřila způsob jejich hospodaření a její úroveň.

Kvůli poklesu počtu žáků bylo MŠMT nuceno podnítit kraje ke sloučení či zániku zhruba 27 středních škol a učilišť. V loňském roce totiž nastoupilo do prvních ročníků středních škol o 16 tisíc žáků méně než v předešlém roce a letos má úbytek nadále pokračovat. Šest krajů (Vysočina, Praha, Karlovarský, Olomoucký, Jihomoravský, jihočeský) však slučování nechystá, neboť jej prováděly již dříve, či se jedná o učiliště a technické školy, jejichž počet absolventů je na trhu práce nedostačující. Proti zániku některých škol se dokonce konaly i protesty veřejnosti.

Josef Dobeš připravuje nový projekt, který by měl podpořit tzv. inkluzívní vzdělávání neboli začleňování postižených a znevýhodněných dětí do běžné výuky. MŠMT chce na tento projekt získat 250 milionů korun z evropských fondů. Neziskové organizace však tento finančně nákladný projekt kritizují, dle jejich názoru je předražený a ne příliš přínosný, neboť je podobný jinému, již fungujícímu projektu.

Zda budou žáci v příštím školním roce maturovat z 2 nebo 3 povinných předmětů, není zatím zcela jasné. Maturanti v roce 2010/2011 konali povinnou zkoušku z českého jazyka a dále si vybírali mezi matematikou a cizím jazykem. Politické strany VV a KSČM požadují ponechat stávající podobu státních maturit pro příští dva roky, naproti tomu TOP 09, ODS a ČSSD se proti tomuto návrhu stavějí do opozice.

Plánovaná novela zákona MŠMT chystá od ledna 2012 přispívat firemním školkám částkou 2.000 korun měsíčně na jedno dítě. Ročně by tak tato změna přišla na 100 milionů korun.

Strana 70 z 89První   Předchozí   65  66  67  68  69  [70]  71  72  73  74  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...