Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

V resortu školství se v příštích letech připravuje řada změn, vyhláška MŠMT se zabývá také pomaturitními jazykovými školami. Cena studia na tomto typu škol by se měla zvýšit z 20.000 na 30.000 korun, studenti by si též měli sami platit zdravotní a sociální pojištění. Cílem těchto změn je ušetřit více než 100 milionů korun, a snížit tak počet studentů, kteří vzděláváním na těchto jazykových školách oddalují další vzdělávání či zaměstnání. Do tohoto typu škol se totiž hlásí stále menší počet uchazečů, neboť řada z nich dává přednost studiu na vyšších odborných a vysokých školách.

V listopadu 2011 proběhne v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách již 7. ročník projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách, během něhož se na mnoha školách v republice představí několik filmů a proběhnou besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Hlavním motivem letošního ročníku je Emigrace a život v exilu, v jeho duchu se pak ponesou i představované filmy Nikomu jsem neublížil, Pavel Tigrid – Evropan, Příběhy bezpráví – Za železnou oponu, Swingtime a Ztracená duše národa.

Do prostor Státních léčebných lázní Karlova Studánka v Moravskoslezském kraji se ve dnech 24. - 25. listopadu 2011 sjedou ředitelé a pedagogičtí pracovníci středisek volného času a domů dětí a mládeže ze všech koutů republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mladými lidmi.

Přestože v následujících letech obdrží vysoké školy ze státního rozpočtu o 1,2 miliardy korun méně, ve skutečnosti si finančně polepší. Kromě toho budou totiž moci čerpat 40 miliard z evropských fondů, konkrétně z projektů Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpl) a Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Josef Dobeš zároveň zdůrazňuje, že se ministerstvu školství podařilo výrazně zrychlit čerpání z obou operačních programů.

Na začátku a konci školního roku se na Linku důvěry obrací zvýšený počet osob, podobně tomu tak bylo i letos v září. Linku mohou kontaktovat prostřednictvím telefonu, e-mailu, Skype a chatu. Hlavními příčinami problémů mladistvých byla nepřízeň počasí na začátku září, zahájení školního roku a více povinností pro školáky.

Strana 70 z 100První   Předchozí   65  66  67  68  69  [70]  71  72  73  74  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Obsluha Školy OnLine je snadná a intuitivní, což kvitují všichni učitelé bez rozdílu věku.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...