Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Zda budou žáci v příštím školním roce maturovat z 2 nebo 3 povinných předmětů, není zatím zcela jasné. Maturanti v roce 2010/2011 konali povinnou zkoušku z českého jazyka a dále si vybírali mezi matematikou a cizím jazykem. Politické strany VV a KSČM požadují ponechat stávající podobu státních maturit pro příští dva roky, naproti tomu TOP 09, ODS a ČSSD se proti tomuto návrhu stavějí do opozice.

Plánovaná novela zákona MŠMT chystá od ledna 2012 přispívat firemním školkám částkou 2.000 korun měsíčně na jedno dítě. Ročně by tak tato změna přišla na 100 milionů korun.

Ministr školství Josef Dobeš představil na tiskové konferenci žebříček 10 nejlepších gymnázií, 10 nejlepších středních odborných škol a 3 nejúspěšnějších gymnázií a SOŠ za každý kraj z hlediska výsledků státních maturit.

Státní maturity skončily a obecně se dá konstatovat, že většina žáků a učitelů s nimi spokojena nebyla. V Brně proto vznikl otevřený dopis adresovaný právě ministrovi školství, v němž ho pedagogové vybízejí, aby zvážil svoje setrvání v postu ministra školství. Na začátku června vznikl též otevřený dopis ze strany žáků, který má nyní již více než 13.000 signatářů. Poukazují zejména na nejednoznačné a nesmyslné otázky testů.

Praha - Přijeli z různých koutů republiky. Z měst i vesnic, kde pracují ve školních klubech a družinách. Sešli se v Praze na dva dny, aby si z nabídky 13 pracovních a vzdělávacích dílen vybrali ty, které obohatí jejich práci.

Viděl jsem nadšení. Viděl jsem chuť hledat inspiraci pro svou práci. A stal se součástí neustálého reje více jak dvou stovek pedagogických pracovníků v prostorách Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání v Praze 9, Hloubětín.

Strana 71 z 90První   Předchozí   66  67  68  69  70  [71]  72  73  74  75  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...