Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Nejstarší pracoviště Akademie věd a významné lingvistické a bohemistické pracoviště, Ústav pro jazyk český, oslavil 100. narozeniny. Svoji činnost zaměřuje na veřejnost, zejména na telefonické a písemné poradenství, dále spolupracuje s médii při tvorbě pořadů o češtině a s novinami, které pravidelně otiskují jazykové koutky na různá témata.

V pražském Hloubětíně, v budově Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání, se 3.–4. června 2011 sejdou pedagogičtí pracovníci školních družin a školních klubů z celé republiky, aby si vyměnili zkušenosti z práce s dětmi a mládeží. Cílem akce je přispět k prohloubení odborné úrovně pedagogů, kteří se věnují dětem v jejich volném čase ve školních družinách a školních klubech.

Dne 14. dubna se uskutečnila největší celosvětová manažerská soutěž Global Management Challenge v čínském Macau. Zúčastnil se jí i tým Gekko neboli pět studentů Fakulty ekonomické ZČU v Plzni (Roman Sterly, Jakub Sloup, Jakub Honzík, Jiří Pešík a Vít Černohouz). V konkurenci třiceti týmů z celého světa nakonec obsadili studenti ZČU úspěšné 3. místo.

Ministr školství Josef Dobeš připravuje nové standardy předškolního vzdělávání. Týkají se zejména pohybových dovedností, chování ve společnosti nebo kreslení. Než začne dítě navštěvovat základní školu, mělo by umět používat zip a příbor, házet míčem, jezdit na tříkolce, hýbat se a zároveň zpívat, plynule nakreslit čáru tužkou a také respektovat názory jiného dítěte. Některé školky se snaží k těmto návykům děti vést, existují však i ty, které tvrdí, že základ výchovy má poskytovat především rodina, a pokud tomu tak není, mateřská škola tuto mezeru „nezachrání“. Dále argumentují tím, že by školky potřebovaly především více financí.

V neděli 8. května bude oficiálně zahájena největší celosvětová soutěž Intel ISEF určená pro žáky středních škol a zaměřená na 17 kategorií z vědy a techniky, zejména na matematiku, chemii, počítače, botaniku, lékařství a ekologii, která proběhne v americkém Los Angeles. Zúčastní se jí 1.500 nejlepších žáků z 65 zemí. Českou republiku bude zastupovat 7 mladých vědců s 6 projekty. Tito žáci již v minulosti zvítězili ve státních soutěžích Středoškolská odborná činnost (SOČ) a Amavet.

Strana 73 z 85První   Předchozí   68  69  70  71  72  [73]  74  75  76  77  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Školní informační systém Škola OnLine je uživatelsky velmi přívětivý. I méně počítačově gramotní uživatelé se s ním bez problémů sžili během několika málo dnů.

David Švarc
Základní škola Martina Luthera v Plzni

Zobrazit další...