Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Ministerstvo školství nesouhlasí s návrhem vlády, jehož uzákonění by znamenalo otevření mateřských školek pro dvouleté děti. Tento krok by totiž znamenal 681 milionů korun ročně, změnu stravování a rozšíření kvalifikace učitelek.

Po vyučování spousta dětí míří do školních družin či klubů, aby tam pod odborným dohledem smysluplně využily volný čas. Pro některé je to nepříjemná nutnost, některé se naopak těší, co nového se přiučí. A rodičům, pro které jsou tato školská zařízení nezbytná, určitě není lhostejné, jak kvalitně jejich ratolesti stráví odpoledne, než si je přijdou po zaměstnání vyzvednout. Proto je tak důležité průběžné vzdělávání pedagogických pracovníků, prohlubování jejich odborných znalostí, seznamování se s novými metodami a trendy, jak s dětmi pracovat, aby jim předali ze svého umu to nejlepší.

Řada firem se potýká s nedostatkem kvalifikovaných řemeslníků, přestože poptávka po nich značně roste. Ministerstvo školství se tedy rozhodlo více podpořit učňovské obory, zejména technické. Těmto oborům by měl pomoci nový finanční systém jednotlivých oborů. Zvýšit počet učňů by mohla také nová státní maturita, neboť mnoho studentů bude mít problémy ji úspěšně zvládnout, a dále plošné testování znalostí žáků 5. a 9. tříd.

V sobotu 11. června budou od 19 hodin do jedné hodiny po půlnoci otevřena muzea, galerie a další instituce zapojené do akce Pražská muzejní noc. Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského připravilo řadu doprovodných programů včetně výstavy Zlaté české ručičky. Historie a současný vývoj českého odborného školství.

Podle předběžného odhadu nesložilo maturitní zkoušku zhruba 20% studentů. Neúspěšným maturantům tedy hrozí, že se kvůli pozdějšímu termínu opravných maturit nedostanou na vysokou školu.

Ministr školství Josef Dobeš proto navrhnul neúspěšné maturanty přijímat podmíněně. S tímto krokem však některé univerzity a vysoké školy nesouhlasí.

Strana 74 z 91První   Předchozí   69  70  71  72  73  [74]  75  76  77  78  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

V době distanční výuky je Škola OnLine výborným prostředkem k zadávání domácích úkolů a testů.

Mgr. Jaroslava Studničková
Základní škola v Chotěšově

Zobrazit další...