Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Dne 14. dubna se uskutečnila největší celosvětová manažerská soutěž Global Management Challenge v čínském Macau. Zúčastnil se jí i tým Gekko neboli pět studentů Fakulty ekonomické ZČU v Plzni (Roman Sterly, Jakub Sloup, Jakub Honzík, Jiří Pešík a Vít Černohouz). V konkurenci třiceti týmů z celého světa nakonec obsadili studenti ZČU úspěšné 3. místo.

Ministr školství Josef Dobeš připravuje nové standardy předškolního vzdělávání. Týkají se zejména pohybových dovedností, chování ve společnosti nebo kreslení. Než začne dítě navštěvovat základní školu, mělo by umět používat zip a příbor, házet míčem, jezdit na tříkolce, hýbat se a zároveň zpívat, plynule nakreslit čáru tužkou a také respektovat názory jiného dítěte. Některé školky se snaží k těmto návykům děti vést, existují však i ty, které tvrdí, že základ výchovy má poskytovat především rodina, a pokud tomu tak není, mateřská škola tuto mezeru „nezachrání“. Dále argumentují tím, že by školky potřebovaly především více financí.

V neděli 8. května bude oficiálně zahájena největší celosvětová soutěž Intel ISEF určená pro žáky středních škol a zaměřená na 17 kategorií z vědy a techniky, zejména na matematiku, chemii, počítače, botaniku, lékařství a ekologii, která proběhne v americkém Los Angeles. Zúčastní se jí 1.500 nejlepších žáků z 65 zemí. Českou republiku bude zastupovat 7 mladých vědců s 6 projekty. Tito žáci již v minulosti zvítězili ve státních soutěžích Středoškolská odborná činnost (SOČ) a Amavet.

V neděli 8. května startuje běžecký závod Univerzitní maraton, jehož patronem se pro tento rok stala Karlova univerzita. Maraton je určen pro české i zahraniční studenty vysokých škol ve věku od 18 do 26 let. Studenti se přihlašují ve formě štafety složené ze čtyř běžců (každý z nich musí uběhnout trať dlouhou 10 km). Momentálně je zaregistrováno 41 týmů. Pohár vítěznému týmu předá rektor Karlovy univerzity, profesor Václav Hampl. Vítěz též obdrží věcné ceny, prestižní titul a uznání studentů z ostatních vysokých škol.

FameLab je populárně naučná soutěž pro mladé vědce a vědkyně, která umožňuje svým účastníkům zlepšit schopnost popularizovat vědu a představit porotě praktické ukázky aktivit, kterým se dnešní mladí vědci věnují. Úkolem soutěžících je během tří minut prezentovat odborníkům zábavnou formou svůj projekt a zaujmout i laickou veřejnost. Soutěž se v ČR koná poprvé a pořádá ji British Council ve spolupráci se společností RSJ Alghorithmic trading a Nadačním fondem Karla Janáčka. Národní finále se uskuteční v neděli 8. května od 19:30 v Dejvickém divadle. V čele nezávislé poroty zasedne profesor Václav Pačes, anglický chemik a popularizátor vědy Dr. Michaela Londersborougha, dále rozhlasová moderátorka Martina Mašková a herec Dejvického divadla Martin Myšička.

Strana 76 z 88První   Předchozí   71  72  73  74  75  [76]  77  78  79  80  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Program je spolehlivý, ale i přesto v případě nejasností jsou tvůrci vždy ochotni ihned poradit a vyřešit problém.

Jana Chrtková
Soukromá střední škola podnikatelská - ALTMAN, s.r.o.

Zobrazit další...