Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

28.4 proběhnul v Praze mezinárodní kongres soukromých škol, na kterém zaznělo, že pokles studentů může do tří let zapříčinit zánik až pětiny soukromých škol. Tento typ škol dostává menší dotace od státu a je závislý zejména na naplněnosti tříd. MŠMT nyní připravuje změnu financování veřejných i soukromých škol, zatím však není jasné, zda příspěvky na privátní školy vzrostou či se sníží.

Na Základní škole Karla Čapka se učí žáci prvních tříd psát písmem Comenia Script. Toto písmo je jednodušší a podobné tiskacímu písmu, neboť se jednotlivé konsonanty a vokály kladou samostatně za sebe bez zbytečných tahů. Vymyslela jej grafička Radana Lencová jako reakci na stávají písmo, které je složitější díky různým kličkám, napojování a požadovanému sklonu. Reakce na nový druh písma jsou na této škole kladné. Děti si snadno vybavují tvary písmen (místo 4 se učí pouze 2) a nemusejí se dlouho rozmýšlet nad jejich psací podobou. Psaní se učí rychleji a baví je.

Na 62 středních školách odstartovaly 2. května ústní maturitní zkoušky. Až po nich budou žáci konat písemnou část zkoušky. Ministr školství Josef Dobeš bude po celý květen navštěvovat školy a dohlížet na průběh zkoušek. Zároveň ujistil školy, že se neobává žádných technických potíží, které nastaly při maturitní generálce.

Josef Dobeš přijal na MŠMT medailisty z XXV. Zimní světové univerziády 2011, která se konala v tureckém Erzurumu, a poblahopřál jim k úspěchu a poděkoval za reprezentaci České republiky v této soutěži. Šampioni závodili v kategorii lyžování, snowboardingu a curlingu.

MŠMT právě uzavřelo příjem žádostí ve 2. kole výzvy č. 28 v oblasti podpory „Vysokoškolské vzdělávání“ Operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK)“. Jedná se o výzvu zaměřenou na zkvalitnění procesu a výsledků v oblasti vysokoškolského vzdělávání, která byla vyhlášena na 2 miliardy korun. Vysoké školy si celkově zažádaly o 10 miliard korun (v prvním kole 3,8 miliard korun, ve druhém 6 miliard). Výzva je zaměřena na inovaci vzdělávacích programů, modernizaci didaktických metod, zapojení odborníků z praxe a ze zahraničí při realizaci inovovaných studijních programů, dále na rozšiřování nabídky kombinované a distanční formy vzdělávání, na výuku v cizích jazycích, podporu podnikatelského přístupu atd.

Strana 77 z 88První   Předchozí   72  73  74  75  76  [77]  78  79  80  81  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...