Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Na webovém portále nových maturit jsou k dispozici cvičné maturitní testy z českého jazyka, cizích jazyků a matematiky a dále sady cvičných zadání písemných prací z českého jazyka a cizích jazyků.

Naleznete zde volně ke stažení i klíče se správnými odpověďmi. Zájemci si tak mohou nanečisto vyzkoušet, co je již za několik týdnů čeká. Výsledky cvičných testů a písemných prací nebudou centrálně pořizovány, ani vyhodnocovány.

23. března od 10 do 16 hodin proběhne v Plzni již 16. ročník Veletrhu pracovních příležitostí. Akci pořádá Stavovská unie studentů ZČU v Plzni a lokální centrum mezinárodní studentské organizace IAESTE při ZČU v Plzni. Bude se konat v budovách univerzitního komplexu ZČU v Plzni na Borských polích, a to ve vstupních vestibulech Fakulty elektrotechnické a ve společné budově Fakulty aplikovaných věd a Fakulty strojní. Je určen zejména současným a budoucím absolventům vysokých škol. Hned u vstupu obdrží Průvodce veletrhem se základními informacemi o zúčastněných firmách. Cílem je nabídnout jim pracovní uplatnění v českých i zahraničních firmách. Ve formě veletržních stánků a prezentací se bude představovat zhruba 80 firem a na základě osobního kontaktu oslovovat možné kandidáty na pracovní pozice. Studenti tak získají první zkušenosti s danými firmami a přehled o jejich požadavcích.

Techmania Science Center o. p. s. v Plzni je ve dnech 21. – 27. března otevřena zdarma pro všechny pedagogické pracovníky Plzeňského kraje a jejich rodiny. Cílem je obohatit učitele o technické znalosti a objasnit jim metody neformálního vzdělávání. Neváhejte tedy a navštivte toto vědecké centrum od pondělí do neděle mezi 9:00 a 17:00.

Již potřetí pořádal Nadační fond Prague Post (PPEF) soutěž The best teacher of English, letos nově ve spolupráci se společností Wattsenglish. Tento titul pro rok 2010 získalo pět angličtinářek – Eva Jeřábková, Jaroslava Patloková, Naděžda Kadlecová, Irena Šnebergerová a Barbora Muller Dočkalová.
Školské odbory nesouhlasí s finančními rozdíly v platech pedagogů s vysokoškolským vzděláním a bez něj. Žádají tedy navýšení mezd i pro učitele pouze se středním vzděláním. Odbory zahájily petiční akci a požadují, aby pro všechny pedagogy, bez ohledu na jejich dosažený stupeň vzdělání, platila vysokoškolská tabulka. Podepsat tuto petici bude možné do 30. května, poté bude předána ministrovi školství a vládě. Pokud by se finanční stav ve školství nezměnil, zvažují odbory dokonce ústavní stížnost.
Strana 79 z 84První   Předchozí   74  75  76  77  78  [79]  80  81  82  83  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Intuitivní systém pro komplexní správu školních dat s lidským přístupem.

Ing. Martin Kocman

Základní škola a mateřská škola Jaroslava Seiferta, Praha 3

Zobrazit další...