Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Projekt „Čtení pomáhá“ má motivovat děti a mládež ke čtení literatury tím, že za každou přečtenou knihu obdrží tzv. virtuální obnos, jež pak zašlou vybrané dobročinné organizaci. Ročně tak tento projekt rozděluje 10 milionů korun. Podporují jej např. herec a scénárista, Zdeněk Svěrák, herec, hudebník a moderátor, Marek Eben, písničkář a předseda PEN klubu, Jiří Dědeček, nebo autorka dětských knih, Alena Ježková. Akci finančně zaštítil generální ředitel ČEZ, Martin Roman. K tomuto kroku se rozhodl poté, co se dozvěděl o špatných výsledcích českých žáků v mezinárodním srovnání znalostí PISA. Česká mládež se zhoršila nejvíce ze všech sledovaných zemí, a to zejména ve čtenářské gramotnosti.

Matematika patří stále mezi předměty, které nejsou u žáků příliš oblíbené. Při její výuce často chybí sepětí s praktickou využitelností, žáci jsou zatěžováni nudnými a mezi sebou neprovázanými úlohami a mnohdy u nich nedochází k rozvoji logického a abstraktního myšlení. Školy také často nedokážou pomoci matematicky slabším žákům, nebo naopak rozvíjet matematické talenty. Na některých školách dokonce ubývá počet vyučovacích hodin matematiky a na jejich místo se dostávají jiné předměty.

Při výcviku policejního psa, specializovaného na vyhledávání drog, byla nalezena na plzeňské škole igelitová taška plná marihuany. Služební pes měl za úkol najít v jedné ze šatních skříněk vzorek s drogou, kterou tam uložil policejní kynolog. Pes se však rozeběhnul k jiné skříňce a hlasitě štěkal. Po otevření skříňky našli uvnitř policisté igelitovou tašku s marihuanou. Tato taška patřila devatenáctileté žákyni, která o chvíli později byla přivedena zaměstnankyní školy. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Do konce roku 2011 se mohou všechny střední školy registrovat do databáze Národního centra Europass ČR. Prostřednictvím online registračního a objednávkového formuláře obdrží na konci školního roku pro své absolventy doklad o oboru jejich vzdělání srovnatelný v rámci Evropské unie.

Europass je soubor dokumentů, který objasňuje předchozí vzdělání, pracovní zkušenosti, odbornou kvalifikaci, jazykové schopnosti a osobní kompetence svého držitele.

eTwinning je projekt, ve kterém realizují školy z různých zemí vzdělávání prostřednictvím informačních a komunikačních technologií. Podporuje spolupráci žáků i učitelů MŠ, ZŠ, SŠ a VOŠ v rámci Evropské unie, dále povědomí mladých lidí o různorodosti multilingvální a multikulturní společnosti a jejich dovednosti vzdělávat se, žít a pracovat v Evropě. Zaměřuje se na mezinárodní spolupráci škol a jejich partnerství a společné aktivity. K vzájemné diskusi pak školy využívají diskusní fóra, chaty a videokonference.

Strana 80 z 84První   Předchozí   75  76  77  78  79  [80]  81  82  83  84  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...