Vstupy pro 'Eva Sýkorová'

Ministerstvo školství oficiálně zveřejní na počátku července zadání maturitních testů, přestože to původně v plánu nemělo, neboť se řídilo ochranou autorských práv. Díky jejich publikování však bude MŠMT nuceno pro příští školní rok změnit maturitní otázky. 4 testové otázky z celkového počtu 2.342 byly vyhodnoceny jako chybné a nejednoznačné, a proto budou vyřazeny.

EDUin shromáždil jedenáct hlavních problémů nové státní maturity a upozorňuje, že proti její nízké kvalitě protestuje již 12.500 studentů a pedagogů. Dále uvádí, že během tiskové konference ze dne 16. 6., která hodnotila výsledky státní maturity, ministr školství zcela opomenul zmínit kritické hlasy a petici maturantů proti nekvalitní maturitě. Z jedenácti zásadních pochybení státní maturity zmínil jen tři.

Ministr školství Josef Dobeš předložil na tiskové konferenci konané 15. června výsledky státních maturit. Ke státní maturitě bylo přihlášeno 98.762 žáků, avšak připuštěno jich bylo pouze 87.898. Z toho zhruba 28 tisíc z nich neuspělo, zejména z matematiky, a na podzim tedy bude muset zkoušku opakovat. Přesto nechce MŠMT laťku náročnosti snižovat, cílem je totiž navrátit maturitě její důležitost a význam.

Do 19. června zbývají ještě 4 dny, kdy máte možnost podávat náměty ke změně stávající podoby a funkčnosti Školní matriky ve Škole OnLine. Proto tedy neváhejte a sdělte nám, jaké jsou ty Vaše!

Řada škol je nucena přizpůsobit svoji výuku čtvrteční stávce v dopravě. Některé školy vyhlásily ředitelské volno, jiné pouze přesunuly výuku, sloučily třídy apod. Na univerzitách musely být vypsány náhradní termíny přijímacích či státních zkoušek a obhajob prací. Školské odbory doporučují učitelům na pět minut přerušit výuku a s žáky si zazpívat. Naopak MŠMT nenavrhuje žádné zvláštní opatření a nechává na samotných školách, jak svoji činnost v době plánované stávky zajistí.

Strana 80 z 98První   Předchozí   75  76  77  78  79  [80]  81  82  83  84  Další   Poslední   
Vstup do Školy OnLine
GDPR

Reference

Škola OnLine je pro naše gymnázium naprosto nezbytná součást existence.

Mgr. Jan Řepík
Gymnázium Františka Křižíka a základní škola

Zobrazit další...